Krnovští nastoupili opět bez zraněného Marka Havlíčka a také nemocného Bartoníčka, v záloze se tak opět objevil Patrik Havlíček. Domácí začali zhurta, když po autovém vhazování propadl míč až do šestnáctky hostí a Navrátil jej napálil do sítě, 1:0.

Krnov se snažil zatlačit soupeře k jeho bráně, Markvartovice zase využívaly hlavně rychlých brejků. Po půlhodině hry se k první vážnější hlavičce dostali hosté, ale minuli branku. Domácí kontrovali šancí Šimčíka, po jehož nahrávce střílel Navrátil, gólman ale výborně zachránil.

Také úvod druhé půle byl bleskový. Dvě minuty po rozehrávce upláchl po křídle Adam Ondra a ze strany obstřelil brankáře Markvartovic, 2:0.

O dvě minuty později vstřelil Adam Ondra další gól, jenže v momentě přihrávky od Daříčka stál v ofsajdu a jeho skluz tak byl zbytečný. O chvíli později přišel centr do pokutového území Krnova, hosté po něm skórovali, ale také je zastavil v jasném ofsajdu praporek sudího.

V 59. minutě se uvolnil Krčmařík, gólmana překonal, ale míč se odrazil od tyče. A přišel trest. Po skrumáži v šestnáctce Krnova přišla pumelice, kterou Furčak bravurně vyrazil, na dorážku byl ale krátký, 2:1.

Smutek netrval dlouho. Ve 63. minutě přišel protiútok Krnovských. Sklenařík ideálně našel Krčmaříka, který postupoval z boku sám na brankáře. Podíval se a umístil balón na zadní tyč, 3:1.

O tři minuty později vybuchl krnovský stadion počtvrté. Kombinaci na jeden dotek po ose Ondra, Sklenařík, Karčmařík zakončoval poslední jmenovaný do prázdné branky.

FK Krnov – Markvartovice 4:1 (1:0)
Branky: 3. Navrátil, 47. Adam Ondra, 63. a 66. Krčmařík – 61. Grygar
FK Krnov: Furčak (75. Boček) – Daříček, Dankovič (69. Dvořák), Švrček, Šimčík – Navrátil, Adam Ondra (82. Ostrák), Patrik Havlíček, Krčmařík – Hudský, Sklenařík (78. Šmíd). Trenéři: Antonín Mura a Panaiotis Melios

Antonín Mura: Chceme natáhnout sérii bez prohry co nejvíc

Fotbalisté FK Krnov porazili v neděli Markvartovice
s přehledem 4:1 a prodloužili sérii bez porážky. I bez nemocného Bartoníčka a zraněného Havlíčka dokázali protivníka přehrávat. Lukáš Krčmařík se blýskl dvěma góly, ale důležitý byl opět kolektivní výkon. Kouč Antonín Mura byl po utkání velice spokojen.

Porazili jste Markvartovice 4:1. Výsledek vypadá jednoznačně, ale asi se nerodil lehce.

Hlavně v prvním poločase to bylo trochu trápení. Soupeř bojoval, běhal. Markvartovice mají v sestavě mladé kluky, kteří jsou na tom po fyzické stránce velice dobře, jsou to takové rychlostní typy. To nám právě
v té první půlce dělalo problém. Ale po přestávce naši kluci opět přesvědčili, že fotbal hrát umí a soupeře přehráli.

Vstřelili jste vždycky branku hned na začátku každého poločasu, což mužstvu vždycky pomůže. Který z těch gólů pomohl víc?

Určitě oba. I když možná byl důležitější ten ve druhé minutě druhé půle. Ten první nás nakopl do utkání, jenže po poločase to pořád bylo 1:0. Vždycky říkám, že tohle vedení je hodně ošidné. A když se nám hned zkraje druhé půlky povedlo zvýšit, tak už to bylo lepší.

Které hráče byste vyzdvihl?

Kluci podali kolektivní výkon. Ve druhém poločase se rozehrál Adam Ondra a taky mladý Patrik Havlíček mě hodně překvapil. Počínal si jako starý mazák, jakoby do naší zálohy patřil už dlouho.

Po minulém utkání jste říkal, že budete nejšťastnější, až Lukáš Krčmařík začne dávat góly, Markvartovicím dal dva.

Lukáš byl v zápase hodně aktivní, nabízel se, rozjížděl akce, chodil si pro balony. Dal dva, konečně, ale to je pořád ještě málo (směje se).

Po hodině hry, kdy jste obdrželi branku, se připravovalo střídání, za Sklenaříka měl jít Charalambidis. Ten sice vyběhl na hřiště, ale za pár vteřin se oba vystřídali zase zpátky. Co se tam stalo?

Byla to administrativní chyba. Měl mít číslo čtrnáct, jenže už v zápise byla u něja uvedená šestnáctka. Tu měl i Tomáš Hudský. Charalambidis měl i špatný dres, právě s šestnáctkou, takže nemohl do hry.

I když se vyhrálo 4:1, tak tam stále byla spousta nevyužitých šancí. Přece jen, už se ta hra alespoň blížila k tomu, co byste si představoval?

Měli jsme jich dost, to je pravda. Ale už jsme byli schopní čtyři proměnit, což je posun. Výsledek 4:1 už vypadá lépe, takže jsem za to rád. Ptal jste se, koho bych vyzdvihl. Samozřejmě vždycky jsou za největší hvězdy střelci, ale třeba dneska odvedl spousty takové té černé mravenčí práce Tomáš Hudský na hrotu. Odebíral míče, byl tvrdý, chodil do soubojů, a to je to, co si představuji.

Čtvrt hodiny před koncem jste střídal brankáře. Měl Taras Furčák nějaký problém s tou operovanou rukou?

Ne, to vůbec. Už jsme vedli 4:1, tak jsem tam poslal Romana Bočka, ať si taky zachytá. Nic jiného v tom nebylo.

Na hřišti se neobjevil obvyklý základní kámen sestavy kapitán Ondřej Bartoníček a nebyl ani na lavičce.

Ondra je nemocný, má angínu. A právě proto jsem rád, jakým způsobem jsme zápas zvládli. Protože hrát bez Bartoníčka a ještě zraněného Marka Havlíčka, to je dost velký zásah do sestavy.

V následujícím kole jedete do Háje ve Slezsku, co čekat od tohoto utkání?

Je to tým z popředí tabulky, takže nás nečeká nic jednoduchého. Jednoznačně ale chceme natáhnout sérii bez prohry, aby byla co nejdelší, tak uvidíme.