Domácí začali zhurta. Petřkovice se ani nerozkoukaly a už prohrávaly. Ve čtvrté minutě se prosadil Sklenařík a nalil Krnovu krev do žil. O chvíli později přehazoval vyběhnutého brankáře Charalambidis, ale ten dokázal zachránit. Po něm pak ještě Adam Ondra trefil břevno.

Po dvaceti minutách se hra vyrovnala a Petřkovice začaly vystrkovat růžky. Hosté se snažili o rychlé míče za obranu, ale krnovská ofsajdová past fungovala perfektně. Osm minut před poločasem mohli hosté vyrovnat. Wozniak našel za obranou Krnova Buriana. Ten šel sám na Furčaka, ale krnovský gólman se poprvé vyznamenal.

Po přestávce přitlačily Petřkovice domácí kolektiv k jeho šestnáctce. V padesáté minutě Krnováky znovu podržel Taras Furčak. Střílenou přihrávku tečoval těsně před ním střelec Maceček, ale domácí brankář předvedl fantastický reflex. A to ještě nebyl konec představení strážce domácí svatyně.

V šestapadesáté minutě se dostal do šestnáctky Krnova opět agilní Maceček. Vystřelil zpoza beka, ale Furčák ránu robinzonádou zpacifikoval. Petřkovice byly ve druhém poločase aktivnější. Krnovu se moc nedařila kombinace směrem dopředu, ale do defenzivy to bylo stoprocentní. A když něco prošlo, byl tam Furčak.

Při třetí šanci Macečka měl i štěstí. Petřkovický fotbalista dostal míč na malé vápno před prázdnou branku, ale nepochopitelně o dva metry přestřelil.

Dvanáct minut před koncem mohlo být hotovo. K velké útočné akci se nadechl obránce Švrček. Po narážečce se dostal sám před brankáře Otoupalíka, ten míč výborně vyrazil. Krnovští znovu získali míč, Bartoníček vyzval ke skórování Krčmaříka, ale ten vyslal jen slabou střelu do náruče gólmana.

Závěr zápasu už Petřkovičtí neunášeli psychicky. Na jejich straně se množily fauly i žluté karty. Razítko na krnovské vítězství dal v poslední minutě utkání Lukáš Krčmařík. Zpracoval si odražený balon a z dvaceti metrů poslal nechytatelnou bombu k tyči.

Rozhovor k utkání čtěte ve středečním Deníku.

FK Krnov – FC Odra Petřkovice 2:0 (1:0)
Branky: 4. Sklenařík, 90. Krčmařík
FK Krnov: Furčak – Daříček (83. Šmíd), Dankovič, Švrček, Šimčík (68. Dvořák) – Charalambidis, Bartoníček, Adam Ondra (59. Hudský), Navrátil (90. Ostrák) – Krčmařík, Sklenařík. Trenéři: Antonín Mura, Panaiotis Melios

Antonín Mura: Jsem rád, že jsme zápas s Petřkovicemi zvládli takticky, ale měli jsme i štěstí

Krnovští fotbalisté si připsali další cenný skalp, když v neděli na domácí půdě porazili suverénního lídra krajského přeboru z Petřkovic. Hned v úvodu načal favorita Sklenařík, v poslední minutě dokonal dílo Krčmařík. Ale jednoduchý zápas to nebyl, hosté byli od třicáté minuty až do konce mírně lepší, a domácí mnohokrát podržel gólman Furčak. Kouč Antonín Mura byl po utkání pochopitelně spokojen a své hráče chválil.

Porazili jste prvního, takže to se pak trenérovi hodnotí zápas dobře, že?

(Směje se) To se opravdu hodnotí dobře. Ale musím říct, že soupeř z Petřkovic byl ve všech řadách více než výborný. A taky je třeba dodat, že to bylo i trošičku o štěstí.

Vy jste dali branku hned ve čtvrté minutě. To týmu asi hodně pomohlo?

Bylo to dost důležité, ale dá se na to dívat ze dvou pohledů. Vždycky, když brzy vedete, tak ten tým se uklidní, naopak soupeř je od počátku pod tlakem. Na druhou stranu to zase může hosty vyburcovat ještě k většímu nasazení. Navíc nám se nepodařilo, vlastně až do závěru, kdy se trefil Krčmařík, tu první branku potvrdit nějakou další, takže to utkání bylo pořád otevřené.

Měli jste výborný nástup a dvacet minut jste byli lepším týmem. Pak se hra vyrovnala a po přestávce už vás Petřkovice tlačily. Čím to bylo?

My jsme toho v týdnu moc neodtrénovali, protože byly maturity a zkoušky. A jelikož nám podstatnou část týmu tvoří studenti, tak měli právě teď tréninkové manko.

Takže to bylo spíše tou fyzickou stránkou?

Samozřejmě. Když máte dost sil, tak jste schopni vzdorovat i silnějšímu týmu. Ale když pak ty síly docházejí, je to horší. Všichni viděli, že Petřkovice jsou na tom fotbalově na výborné úrovni. Ale jsem moc rád, že jsme ten zápas zvládli po taktické stránce.

Většinou má s produktivitou problém právě Krnov, ale teď to byly Petřkovice. Neproměnily snad tři, čtyři jasné tutovky…

Možná i víc. My můžeme jenom děkovat Tarasovi Furčakovi v brance. Co ten tam všechno pochytal, to bylo až neuvěřitelné. Nebýt jeho, tak jsme mohli už po poločase prohrávat. Ale proto tam ten Taras je. (usmívá se)

Byl to další zápas s nulou vzadu, to se Krnovu dlouho nedařilo…

Každá nula směrem do defenzivy je dobrá, ta ten manšaft jenom povzbudí a hlavně obráncům a gólmanovi přidá na jistotě.

Předčasně musel ze hřiště Jiří Šimčík a vypadalo to na svalové problémy. Minule taky nedohrál. Co mu bylo a bude v pořádku?

Měl už křeče a nebyl schopný to rozhýbat. Minule sice nedohrál kvůli tomu naštípnutému palci, ale tentokrát to není tak vážné. A i s tím palcem je schopen hrát.

Krnov prokazuje momentálně výbornou formu. V posledních dvou domácích zápasech porazil druhého i prvního, to asi vybičuje hráče ještě k lepším výkonům, ne?

Já osobně bych až do konce sezony nechtěl prohrát. A doma už vůbec ne.

Na stadion si našlo cestu přes pět set diváků. Co na tu návštěvu říkáte?

Tohle bylo mým cílem. Už jsme se o tom spolu bavili v zimě, že chci, aby si lidi v Krnově zase našli cestu na fotbal, a aby se na stadion pravidelně vraceli v co největších počtech. Fotbal se dělá pro lidi, má lidi bavit, a to se nám zatím daří.

Když je mužstvo v „laufu", tak to je zábava jak pro hráče, tak i pro trenéra. To se trénuje lehce, že?

Vždycky, když se vyhrává, tak ta atmosféra na tréninku nebo na zápase je o mnoho lepší, než když se nedaří. Ale třeba co se týče zápasů, tak si nemyslím, že by bylo nějaké utkání lehké. Teď jedeme do Břidličné, které se sice zase až tak nedaří, ale nebude to nic jednoduchého.

S Břidličnou to je okresní derby, což bývají nevyzpytatelné zápasy.

My tam chceme jednoznačně vyhrát.