Krátký čas na přípravu

Čas na přípravu a zkonsolidování sil měli Krnovští velice krátký. Krajský přebor skončil pozdě a divize začíná dříve než ostatní nižší soutěže. „Chtěl jsem hlavně, ať si kluci odpočinou. Po tak náročné sezoně to potřebovali jako sůl,“ uvedl trenér mužstva Antonín Hudský. I když se kouč Krnova musel rozloučit s některými hráči, osa týmu zůstala stejná.

„Odešel Kuba Šrom, ale místo něho přišel na hostování František Kaštovský. Po těžkém ztranění kolene se nám taky vrátil Jirka Bačovský. A jsem moc rád, že zůstal Lukáš Krčmařík,“ sčítal posily Hudský.

Divize je kvalitní soutěž

Krnovský lodivod ví, že to jeho celek nebude mít v divizi jednoduché, ale věří, že přechod z krajského přeboru jeho svěřenci zvládnou. „Bude to těžká soutěž, kvalitativně trochu jinde než krajský přebor. Bude to rychlejší, tvrdší, techničtější,“ povídal trenér a hned pokračoval: „Ale to by nám právě mohlo sedět. Máme šikovné technické kluky, kteří jsou schopní hrát kombinační fotbal po zemi.“

První zápas proti Opavě

Start soutěže zrovna proti béčku Opavy bude těžkým oříškem. „Proti těm béčkům ligových týmů to je vždycky složité. Na domácí zápasy se pravidelně posilují fotbalisty z širšího kádru A-mužstva, Opava není výjimkou,“ tvrdil Hudský. Navíc půjde o derby, což je vždycky ošidné.

„Já jsem měl vždycky derby rád. Předem není jasné, kdo vyhraje a hráči se více vyhecují,“ řekl krnovský kouč. Z Krnova se do Opavy chystá i velký počet fanoušků, aby svůj tým podpořili. „Slyšel jsem, že jich do Opavy přijede spousta, to je dobře. Máme výborné fanoušky, tak doufám, že jim předvedeme pěkný fotbal,“ chválil krnovské příznivce trenér.

Bod by byl dobrý

A jak podle Antonína Hudského zápas dopadne? „Budu rád za každý dobrý výsledek. Myslím, že bod na úvod by rozhodně nebyl špatný. Jsme nováček a potřebujeme nasbírat trochu zkušeností,“ odvětil šéf střídačky. Na lavičce soupeře bude poprvé v roli trenéra v soutěžním zápase stát ještě loni opavský obránce Jaroslav Kolínek.

Kariéra tohoto fotbalisty je také spjata s Krnovem. Působil tu sice jen jednu sezonu, ale právě ten rok v krnovském týmu nastartoval jeho kariéru ve velkém fotbale.

Přijďte kluky podpořit

Střetnutí na stadionu v Městských sadech začíná v neděli v 10.15 hodin. Přijďte podpořit krnovské fotbalisty v jejich prvním divizním zápase.

Soupiska hráčů FK Krnov

Brankáři:
Furtchak Taras 1990
Řeháček Jakub 1987 (návrat z hostování)

Obránci:
Zelník Jan (kapitán) 1982
Kozák Richard 1974
Daříček Miroslav 1985
Biskup Daniel 1991

Záložníci:
Šimčík Jiří 1991
Hudský Tomáš 1988
Bartoníček Ondřej 1985
Dvořák Libor 1991
Krčmařík Lukáš 1991
Mitura Lukáš 1987

Útočníci:
Cudrák Marcel 1990
Bačovský Jiří 1989 (návrat z hostování)
Vavrečka Jan 1992 (příchod z dorostu)
Kaštovský František 1990 (hostování z SFC Opava)
Pecha Lukáš 1992 (příchod z dorostu)

Odešli:
Šrom Jakub konec hostování
Křenek David konec hostování
Heinzke Tomáš na hostování Město Albrechtice

Realizační tým:
Kuča Miroslav vedoucí mužstva
Hudský Antonín trenér mužstva
Halaška Milan masér, asistent