Včera se po vánočních svátcích poprvé sešli krnovští fotbalisté. Po podzimní části vedou krnovští borci krajský přebor se ziskem pětatřiceti bodů. Stejný počet nasbírala i druhá Pustá Polom. Jen o tři body méně mají třetí Dětmarovice, takže jaro slibuje zajímavou zápletku. „Letošní zimní příprava bude hodně dlouhá,“ uvádí trenér Krnova Antonín Hudský a pokračuje: „Máme totiž předehrány dva jarní zápasy. První mistrovské utkání hrajeme až sedmadvacátého března s Frýdlantem, ale to je ještě hodně daleko.“

Kádr Krnova by měl zůstat celý pohromadě: „Nemáme žádné signály, že by měl někdo odejít nebo přijít. Sestava se nám docela stabilizovala a je to pochopitelně znát i na výkonech mužstva,“ libuje si krnovský lodivod. Otazník možná trochu visí nad pokračováním působení Lukáše Krčmaříka. Ten je v Krnově pouze zapůjčen na hostování z opavského SFC. „Uvidíme, jak to dopadne. Já každopádně doufám, že Lukáš bude u nás pokračovat,“ přeje si Hudský.

Celou zimní přípravu absolvuje krnovské mužstvo v domácích podmínkách. „Na nějaké výjezdy ven nejsou finance. Hráči navíc chodí samozřejmě do práce, takže i tak by to bylo problematické,“ osvětluje trenér. Kromě zlepšování fyzické kondice čeká domácí tým i velké množství přípravných utkání. „No, nejdříve nabereme fyzičku a pak je třeba se zase sladit na hřišti. Zápasů je naplánovaných docela dost. Můžu vyjmenovat třeba áčko a béčko Opavy, Bolatice, Kobeřice, Štěpánkovice, Bruntál a další,“ nastínil model přípravy kouč Hudský.

Sice po podzimu Krnovští vedou, ale nějaké předčasné euforii rozhodně nepodléhají. Tu tlumí i samotný trenér: „Do sezony jsme šli s tím, že chceme hrát nahoře. To se zatím daří. Chtěli jsme předvádět atraktivní fotbal a bavit diváky. To si myslím taky splňujeme. Fanoušci na fotbal chodí v hojných počtech, pokud jich bude chodit tolik i v jarní části, budeme střašně rádi.“ A pokračuje ve vyprávění: „Mluvit o postupu je hodně předčasné. Když se to povede, budeme určitě moc rádi a budem slavit, ale když ne, svět se nezboří. Každopádně můžeme fanouškům slíbit, že pro to uděláme naprosté maximum,“ uzavřel Antonín Hudský.

PAVEL HABRAM