Zimní příprava není mezi fotbalisty příliš oblíbená. „Děláme takové adaptační tréninky, aby si kluci zase zvykli na zátěž. Ne všichni přes svátky sportovali, jak by měli," usmíval se René Vojtěšek.

Trenéři také chtějí kádr krnovského mužstva oživit novými jmény. Zkoušíme Jirku Laláka z Chomýže a taky Martina Pobudského z Krásných Louček. Tyhle dva bychom určitě na jaře chtěli využít," představil předpokládané posily kouč Krnova a pokračoval: „Samozřejmě bychom chtěli využít zase kluky z Opavy, Adama Ondru, Frantu Kaštovského, uvidíme jak to bude s Michalem Krčmaříkem," dodával Vojtěšek. Z půlročního hostování se z Rýmařova vrátil Jiří Šimčík, ale v Krnově hrát na jaře nebude. „O Jirku jsme zájem měli, ale v Rýmařově hraje o postup do kraje. Tak jsme se s ním dohodli, že tam bude hostovat až do konce sezony," uvedl nový krnovský lodivod.

Tuto sobotu 19. ledna už začíná Krnovákům i herní příprava. Od 14.00 hodin přivítají na umělé trávě celek Úvalna. Každý následující víkend by pak měli odehrát i další zápasy. „Jako skoro každou zimní přípravu, taky letos nám to trochu komplikuje počasí. Hřiště není úplně v ideálním stavu. Sníh je sice odklizený, ale plocha je zmrzlá," povídal k prvnímu přípravnému střetnutí René Vojtěšek a pokračoval: „Utkání je domluvené a já doufám, že se odehraje. Ale musíme samozřejmě myslet na zdraví hráčů. Nemůžeme je poslat na hřiště, aby se nám hned na začátku zranili," uzavřel kouč.