Na prvním zimním tréninku už přivítal hráče nový kouč, zkušený Antonín Mura, který u týmu vystřídal mladého trenéra Petra Hrdličku. „Trénovali jsme venku na umělé trávě. Trénink byl spíše o tom, aby si kluci zase po pauze osahali balón. Teď budeme hlavně pilovat fyzickou kondici," objasnil náplň první tréninkové jednotky v roce 2015 krnovský trenér.

Kromě stávajícího kádru přivítali v Krnově i dvě nové tváře. Z Mikulovic přišel na zkoušku Petr Navrátil. „Je to mladý, dvacetiletý kluk, perspektivní útočník. Znám ho právě z Mikulovic, když jsem tam působil, už si pode mnou zahrál i třetí ligu," představil potencionální posilu Antonín Mura.

Navrátil nebyl sám, tím druhým byl Roman Štalmach, fotbalista, který působí ve Městě Albrechticích. „Je to šikovný hráč, tak jsme se rozhodli ho vyzkoušet. Uvidíme, jestli se v konkurenci našich záložníků chytne. V Albrechticích mu to šlo," poznamenal ke druhému možnému příchodu kouč.

Jinak zatím zůstal kádr krnovského mužstva pohromadě. „Jen Urban a Šmída na prvním tréninku chyběli, ale dneska už by měli oba přijít," uvedl Antonín Mura. Nový lodivod FK Krnov se však netají tím, že bude chtít sestavu ještě posílit.

„Chtěl bych ještě jednoho hráče do útočné fáze a jednoho obránce, nejlépe stopera. Jinak nic dalšího v plánu není. Samozřejmě, že kdyby se objevil zajímavý hráč za solidní cenu, tak se tomu určitě nebráním," doplnil Mura.

V sobotu čeká na Krnováky už i první herní test, na umělé trávě v Opavě-Kylešo-vicích se střetnou s rezervou domácího Slezského FC.

„Nemáme nic natrénováno, takže si v tom zápase jen vyzkoušíme pár věcí. Pro mě to bude přínosné v tom ohledu, že naše brankářská jednička Taras Furčák, je zraněný. Takže v brance vyzkoušíme naše mladé, Filipa Kočendu s Romanem Bočkem. Chci zjistit, jak to ustojí a jestli na to mají," upřesnil své hlavní cíle v prvním přípravném duelu Antonín Mura.

Pro Krnov je samozřejmě každá konfrontace s Opavou prestižní, i když se jedná jen o přátelák. „Je to velice kvalitní protivník, hraje třetí ligu, takže o samotný výsledek zas až tak nepůjde. Samozřejmě na druhou stranu, vždycky chci uspět," pousmál se krnovský kouč.

Po tomto utkání čeká na Murův celek hlavně tréninková dřina. „Do 9. února budeme jen trénovat. Zaměříme se hlavně na kondiční přípravu. Všechno bude určitě probíhat venku, a všechno s balónem," uvedl Antonín Mura a dodal: „Budeme pracovat i na herních činnostech, chceme zlepšit obrannou fázi, ale samozřejmě také ofenzivu, bez gólů fotbal hrát nejde," uzavřel zkušený trenér.

Slezský FC Opava B - FK Krnov (sobota 17. ledna, 10.00, umělá tráva Opava-Kylešovice)