Sérii letních přípravných utkání na nový soutěžní ročník krajského přeboru 2008/2009 zahájili fotbalisté krnovského klubu v sobotním dopoledni na hřišti účastníka I.A třídy, Hradce nad Moravicí a po devadesáti minutách prospěšného zápasu se oba soupeři rozešli smírným výsledkem.

Hradec nad Moravicí - FK Krnov 2:2 (1:1)

Do prvního utkání letní přípravy v Hradci nad Moravicí vstoupili svěřenci Tondy Hudského z krnovského fotbalového týmu bez Rinkeho a Šupáka, kteří prozatím ukončili činnost, ale také na podzim bez pracovně zaneprázdněného Gřunděla i několika dalších hráčů základního kádru.

Soupeř, který hrál v loňském ročníku I.A třídy v horních patrech tabulky, posílil a v jeho řadách nastoupili z Města Albrechtic známí Gargoš s Bartošem. Utkání na dobrém terénu hradeckého hřiště mělo od jeho začátku oboustranně vyrovnaný průběh a na obou soupeřích byla znát únava z tréninkového procesu.

Přesto měla hra poměrně dobrou úroveň a diváci viděli zajímavé okamžiky před oběma brankáři. Do vedení se po vydařené akci dostali domácí, ale krnovský tým hrál útočný fotbal a do přestávky si vypracoval hned několik dobrých příležitostí ke skórování. Jednu z nich využil ke vstřelení zasloužené vyrovnávací branky Bačovský.

Do druhé poloviny utkání oba trenéři poslali na hrací plochu další hráče z laviček a začínalo se opět za nerozhodného stavu. Častěji byli na útočné polovině fotbalisté hostujícího kolektivu, ale střelecky se nedokázali před brankou Hradce prosadit. Efektivní domácí kolektiv tak zužitkoval jednu z dalších svých možností ke vstřelení druhé branky do sítě Krnova, který musel opět dotahovat.

Krnovští si v závěrečných minutách vytvořili velký nápor, ale ani další brankové příležitosti nevyužili. Vyrovnání se po zásluze dočkal krnovský tým až v poslední minutě zápasu, kdy se prosadil střídající Heinrich a stanovil konečné skóre zápasu na 2:2.

„Myslím, že na začátek letní přípravy jsme nepodali špatný výkon. Scházelo nám ještě několik hráčů našeho kádru a v utkání jsme si vypracovali oproti soupeři nejméně tři další vyložené brankové příležitosti. Bohužel jsme je neproměnili“, dodal k utkání v Hradci nad Moravicí krnovský kouč Antonín Hudský.

Fotbalisté Krnova měli pokračovat v sérii přípravných utkání v sobotu na hřišti účastníka Moravskoslezské fotbalové ligy MFK Havířov. Havířovští ale zápas odvolali, a tak Krnov změří síly v prestižním duelu s týmem Krásných Louček, na jejichž hřišti se utkají v sobotu od 17 hodin.

Branky: Bačovský, Heinrich
FK Krnov: Toldi (Řeháček), Jan Klement (Hujík, Zelník, Vaněk, Kozák, Sabó, Tomáš Hudský, Daříček, Mitura (Tabach), Bačovský (Heinrich), Ladislav Klement, trenér: Antonín Hudský, vedoucí mužstva: Miroslav Kuča.