Aby mohli vyzkoušet všechny fotbalisty, dohodli se protivníci sehrát zápas netradičně rozdělený na tři části po pětadvaceti minutách. Oba Afričané Fataw i Marcus se objevili hned v základní sestavě.

„Musím říct, že hlavně Fataw mě hodně upoutal už při prvním doteku s míčem. Je to hráč, který by pro nás mohl být velkou posilou," říkal krnovský trenér. Na hřiště se v duelu dostal i Krnovák momentálně působící v Německu Marcel Cudrák, navrátilec z hostování Lukáš Mitura nebo tři nadějní dorostenci.

V úvodních deseti minutách byl Slavkov silnějším celkem. „Jsou spolu déle než my, takže byli sehranější a my jsme jen koukali vlevo vpravo, ale pak jsme začali hru ovládat. Vysoko jsme napadali, byly tam průnikové přihrávky, takže to bylo dobré," rozebíral Ladislav Bártek.

Ve dvacáté minutě se po krásné akci Mitury trefil Košárek. O pět minut později přidal druhou branku Mitura, který přehodil brankáře. „To byl lob jak od Messiho," usmál se Bártek. V padesáté minutě korunoval Mitura svůj výkon další trefou, 3:0.

„Mitura patřil mezi nejlepší hráče. Kluci toho mají za sebou dost i v posilovně, ale on se ukazoval ve výborné fyzické kondici. Vůbec nechápu, že si v Krnově nezahrál a musel na hostování," chválil zkušený lodivod svého záložníka.

Ve druhé části se v krnovské brance objevil Hradil z Holčovic. „Sám si mě našel. Vedl jsem ho ještě kdysi na „Zemědělce". Dobrý gólman a výborný kluk, je to frajer, co běhá třeba maratony," představil novou tvář Ladislav Bártek.

V poslední „třetině" se v sestavě ukázali i dorostenci a hra se vyrovnala, ale Slavkov zahrozil jen dvakrát z trestných kopů. „Utkání se mi líbilo. Už v pátek bylo na tréninku osmnáct lidí, to je úplně jiný trénink," povídal kouč a dodával: „Musím moc poděkovat i krnovským technickým službám, že nám i přes nepřízeň počasí skvěle připravili hřiště."

Během příštího týdně by se v Krnově měli objevit další potencionální posily. „Mluvil jsem s agentem panem Bubou, sám mi zavolal, že by se u nás v úterý měli objevit další dva, možná až čtyři další Afričané," osvětlil Ladislav Bártek a pokračoval: „Sice nejsem v angličtině příliš zběhlý, ale kluci vědí, co chceme hrát a základům rozumí. Na tu spolupráci se docela těším."

V sestavě chyběli Tomáš Hudský s Jiřím Šimčíkem. „Tomáš je učitel a lyžařský instruktor, takže pět nebo šest týdnů bude chybět právě o víkendech, práce je práce. Jirka byl taky pracovně vytížený," osvětlil situaci krnovský kouč a dodal: „Kádr se určitě ještě doplní. Uvidíme, jak to bude s Baculákem, ten je zatím na zkoušce v Otrokovicích."

Další přípravné utkání odehrají Krnovští v sobotu 30. ledna doma proti Oldřišovu.

FK Krnov - TJ Sokol Slavkov 3:0 (hráno na třikrát 25 minut)
Branky: 20. Košárek, 25. a 50. Mitura

FK Krnov I. část: Jaška - Havlíček, Daříček, Fataw, Dvořák - Šustr, Adam Ondra - Marcus, Bartoníček, Mitura - Košárek. II. část: Hradil - Fataw, Daříček, Zeman, Dvořák - Šustr, Simichanidis - Mitura, Cudrák, Mohyla - Marcus. III. část: Jaška - Pohludka, Fataw, Zeman, Dvořák - Simichanidis, Šustr - Konior, Mohyla, Zetek - Košárek. Trenér: Ladislav Bártek