Lídra krajského přeboru, fotbalisty FK Krnov, čekal v neděli nesmírně důležitý zápas. Jeli na hřiště druhého celku soutěže Pusté Polomi. Domácí fotbalisté ztráceli na Krnovské pouhý bod, takže i oni si uvědomovali, jak je pro ně utkání důležité. Nakonec přes nepřeberné množství šancí rozhodly o dělbě bodů dvě penalty.

Krnovští se netajili tím, že chtějí v Pusté Polomi uspět. „Jsme si vědomi, že domácí mají kvalitní celek, ale určitě jsme přijeli vyhrát. Chceme jim bodově odskočit a získat trochu klidu,“ povídal před duelem krnovský kouč Antonín Hudský.

První poločas pod taktovkou Krnovských

V první půli Krnováci slova svého trenéra naplňovali. Tlačili se do útoku a zaměstnávali obranu Polomi. Hned v úvodních minutách zahrál domácí hráč v pokutovém území rukou, ale píšťalka hlavního sudího zůstala němá.

V pětadvacáté minutě si vytvořila velkou příležitost dvojice Mitura, Šimčík. První jmenovaný našel na malém vápně spoluhráče Jiřího Šimčíka, ten musel jít do skluzu a jeho pokus vytlačili domácí na roh. Pustá Polom se celou první půli prakticky jen bránila. Jen párkrát se ji podařilo vyslat míč směrem ke krnovské svatyni, ale pokusy byly buď hodně slabé nebo nepřesné.

Těsně před přestávkou se dostal do dobré příležitosti hostující Jakub Šrom. Postupoval zprava na domácího gólmana, ale neproměnil. „Škoda, v prvním poločase jsme měli dost šancí, ale zase nás zklamala koncovka. Hřiště v Polomi je mírně nakloněné a v prvních pětačtyřiceti minutách jsme měli výhodu toho, že jsme hráli z kopečka,“ litoval příležitostí Hudský.

Domácí šli z penalty do vedení

Druhý poločas začal tam, kde ten první skončil. Aktivita byla na kopačkách hostů. Všechno změnila dvacátá minuta druhé půle. Krnovští propadli ve středu pole a domácí útočník postupoval sám na gólmana Furtchaka. Ten vyběhl a vrhl se soupeři pod nohy. Došlo k mírnému kontaktu a domácí hráč se poroučel k zemi. Rozhodčí bez váhání ukázal na penaltový puntík. Polomský Kozel pokutový kop bez váhání proměnil, 1:0.

Krnov znervózněl. Z jeho kombinací se vytratila lehkost a ke slovu se dostali i domácí. Vytvořili si spíše náznaky, než opravdové šance. I Krnov ještě několikrát zahrozil. Krčmařík nastřelil břevno. Aktivní byl také Šimčík, který motal hlavy obráncům.

Hudský proměnil pokutový kop a zajistil bod

Konečnou podobu však výsledku dala až poslední minuta. Lukáš Krčmařík, který se mezitím přesunul do zálohy, utekl protivníkům. Když už se dostal do šestnáctky, zasáhl domácí obránce míč doslova volejbalově rukou. I hosté tak dostali možnost kopat penaltu. K míči se postavil Tomáš Hudský a vyrovnal na konečných 1:1.

„Soupeř byl určitě k poražení. Měli jsme více ze hry, měli jsme i šance, ale zase je nejsme schopní proměnit. Pustá Polom si skoro nic nevytvořila. Naštěstí nás zachránila penalta v poslední minutě. Jen jsem se modlil, ať ji proměníme,“ popisoval své pocity hostující trenér a dodal: „Tenhle bod může mít v konečném účtování velkou cenu. Chtěl jsem sice z Pusté Polomi přivézt tři, ale když se podívám na vývoj zápasu, hlavně druhého poločasu, nakonec ho beru,“ uzavřel Antonín Hudský.

Pustá Polom – FK Krnov 1:1 (0:0)
Branky:
65. Kozel (penalta) – 90. Hudský (penalta)
Krnov: Furtchak – Biskup, Zelník, Daříček, Kozák (90. Křenek) – Šimčík, Hudský, Bartoníček, Mitura (70. Petřík) – Krčmařík, Šrom.