Oba protivníky dělily před utkáním jen tři body, šlo tedy o hodně a čekal se vyrovnaný souboj. „Celý zápas se odehrával za deště, což moc nepomohlo terénu. Ale my jsme chtěli hrát znovu naši kombinační hru, balony rychle od nohy, na jeden dva doteky, a to se nám dařilo," povídal krnovský kouč Petr Hrdlička.

Petřkovice vyrukovaly s taktikou, která Krnovským moc nevyhovuje, dlouhé nakopávané míče. „Během osmi deseti minut jsme jejich hru eliminovali a začali praktikovat tu svoji," usmíval se trenér hostí a pokračoval: „Zase nám nechali volné prostory na krajích, což nechápu, protože všichni vědí, že je to naše silná zbraň," dodával.

Už v desáté minutě se Krnovu podařilo otevřít skóre. Bartoníček si narazil se Schreierem, vletěl do šestnáctky a na kluzkém terénu prostřelil gólmana, 0:1. Také druhá branka hostů byla podobná, jen s trochu jinými aktéry. Od Bartoníčka putoval míč na levou stranu. Tam si jej potáhl Zelník, který stejně jako v Rýmařově nastoupil na hrotu útoku. Předal balon Adamu Ondrovi a ten vymetl pravou šibenici, 0:2.

Také Petřkovice se dostaly do dvou stoprocentních gólových šancí. „V těch nás ohromně podržel brankář Míra Petr," chválil strážce krnovské svatyně kouč. I druhá půle pokračovala pod taktovkou hostujícího celku. „Hrálo se podle našich not, vyhovovalo nám i prostředí, bylo málo lidí, takže domácí neměli takovou podporu, jakou by potřebovali," říkal Petr Hrdlička.

Ve třiapadesáté minutě ukázal velkou zkušenost a kopací techniku Klement. Všiml si, že brankář Petřkovic je hodně venku z branky, a z ostrého úhlu z hranice šestnáctky jej přeloboval, 0:3. A poté se ukázalo, jak je pro Krnov důležité míti Marcela Cudráka. V pětašedesáté minutě ukázal svou rychlost a po samostatné akci překonal soupeřova gólmana střelou na zadní tyč, 0:4. To už bylo na domácího trenéra moc a střídal brankáře.

Gólmanská dvojka se ani nestačila rozkoukat a po devíti minutách také inkasovala. Cudrákovi se střela moc nepovedla, gólman ale zaváhal a míč mu zapadl k bližší tyčce, 0:5. Za dalších sedm minut dovršil Cudrák čistý hattrick. Přišel vysoký balon do pokutového území Petřkovic. Brankář jej špatně odhadl a míč doputoval k volnému Marcelu Cudrákovi na malé vápno. Obránce se jej snažil ještě skluzem zastavit, ale krnovský ofenzivní záložník jej kličkou obešel a pohodlně skóroval, 0:6.

„Měli jsme před soupeřem respekt, Petřkovice málo prohrávají, ale zato mají docela dost remíz. Hlavním cílem bylo neinkasovat. Podařilo se nám eliminovat jejich počáteční tlak," rozebíral utkání Petr Hrdlička a pokračoval: „Pak už jsme měli zápas pod kontrolou, i když i domácí měli nějaké gólovky. Přehrávali jsme je naší fotbalovostí."

Na hrotu útoku nastoupil opět Jan Zelník. „Tenhle tah se nám vyplatil už v Rýmařově. Honzovi jsem věřil, po celou dobu pracoval výborně. Odvedl spoustu černé práce a spolu s Honzou Schreierem perfektně podporovali útok," chválil své zkušené fotbalisty trenér.

Ve druhé půli nasadil Petr Hrdlička na hřiště mladíky. „Chtěl jsem starší hráče šetřit. Mladí naši hru ještě více rozhýbali. Honza Košárek mohl dát dokonce gól, ale nepovedlo se mu přehodit gólmana. On i ostatní kluci z dorostu nám hodně pomáhají, jsou dobře připravení. Tonda Hudský s nimi udělal obrovský kus práce, aby byli připraveni na dospělý fotbal," vysekl poklonu trenérovi týmu staršího dorostu, který vede divizi, Petr Hrdlička.

Odra Petřkovice – FK Krnov 0:6 (0:2)
Branky: Cudrák 3, Bartoníček, Adam Ondra, Klement
FK Krnov: Petr – Dvořák, Biskup, Kozák, Daříček – Bartoníček, Klement (65. Štěpán Ondra) – Adam Ondra, Schreier (79. Uherek), Cudrák – Zelník (73. Košárek). Trenér: Petr Hrdlička