Krnovští fotbalisté pokkračovali v sérii přípravných zápasů. Vedoucí celek krajského přeboru tentokrát hostil na svém hřišti mužstvo Kobeřic. Tento tým hraje v letošní sezoně 1. A třídu a zatím mu po podzimní části patří jedenáctá příčka. Od posledního místa je dělí pouhé tři body, takže jaro bude ve znamení záchranářských prací.

Krnovští takové problémy nemají. Po podzimu vedou krajský přebor, ale o postupu ještě nemluví. „Je to ještě daleko, všecko záleží na tom, jak se nám povede vstup do jarní části,“ drží se při zemi krnovský lodivod Antonín Hudský.

Krnovští fotbalisté se momentálně potýkají, stejně jako i jiné týmy v kolektivních sportech, s velkou marodkou. I je zasáhla vlna chřipek, a tak museli v sestavě na přípravné utkání trochu improvizovat. Domácí trenér však přinesl i jednu pozitivní zprávu. „Vrátil se nám Lukáš Krčmařík. V zápase s opavským béčkem hrál ještě v dresu soupeře, teď už nastoupil za nás. A vypadá to, že jaro i u nás odehraje. Mám to alespoň předběžně z řad SFC Opava slíbeno,“ uvedl Hudský.

Domácí vstoupili do zápasu velice svižně a hned po šedesáti vteřinách také vedli. To se poprvé v utkání trefil Jakub Šrom. Krnov zamkl kobeřický tým na jeho polovině a jasně ho přehrával. Jak už je krnovským zvykem, vytvářel si střelecké příležitosti jak na běžícím pásu. Ale jako v minulých dvou přípravných střetnutích, taky v tomto je neuvěřitelně zahazoval.

Naopak soupeř se osmělil jen párkrát. Zato byl velice produktivní. Krnováci v polovině první půle vyrobili velkou chybu a Kobeřice ji okamžitě potrestaly a vyrovnaly. Pak se znovu uzamkly v obranné ulitě a nechaly lepší domácí bušit na jejich vrata. Pět minut před přestávkou se na hranici pokutového území uvolnil Miroslav Daříček a krásnou střelou vrátil domácím vedení 2:1. S tím se také šlo do kabin.

Druhou půli domácí fotbalisté zcela ovládli. Znovu si vytvářeli velké množství šancí. Kobeřičtí se dostávali v podstatě jen po krnovskou šestnáctku, na Furtchaka téměř nevystřelili. Svou převahu vyjádřili domácí ještě dvěma góly. Pod oběma byl podepsaný stejný hráč, útočník Jakub Šrom. A jelikož tento fotbalista vstřelil jednu branku i v prvním poločase, vystřílel si hattrick. Krnováci svého protivníka už do konce utkání k ničemu nepustili a zcela zaslouženě vyhráli 4:1.

„Byl to další z přípravných zápasů. A zase nám ukázal, na čem musíme hodně zapracovat. Je to koncovka. Jak už v předchozích utkáních s SFC a Jeseníkem, tak i teď jsme se do šancí dostávali, ale nejsme schopni je proměnit. Máme ještě relativně dost času to vypilovat. Ale důležité je, aby nás ta střelecká forma potkala v soutěži. Hned ze začátku nás čekají tři těžká utkání, od kterých se bude celé jaro odvíjet. To už musí být naše koncovka perfektní,“ nastínil plány trenér FK Krnov Antonín Hudský.

FK Krnov – Kobeřice 4:1 (2:1)