Krnovští sice posledními úspěšnými zápasy prozatím unikli ze sestupových vod, ale druhá polovina tabulky je nesmírně vyrovnaná. Vždyť krnovský náskok na poslední, šestnáctý, Slavičín činí pouhé tři body.

Krnováci zatím trénují v domácím prostředí. „Máme různé výběhy a posilování, abychom nahnali dostatek fyzické kondice pro jarní část,“ říkal na úvod trenér Krnova Antonín Hudský a pokračoval: „Nejvíce se nás vždycky sejde na pátečním tréninku, protože hodně kluků se vrací z vysokých škol. Ale ani tam nezahálejí, chodí do posiloven a trénují,“ dodával Hudský.

Do druhé poloviny divize vyběhnou Krnovští jen s mírně obměněným kádrem. Odešel Roman Švrček, který byl v Krnově na hostování z Opavy a teď se snaží proniknout do základní sestavy Mazurova druholigového kádru.

Stejný cíl má i Krnovák Marcel Cudrák. Mladý záložník je v Opavě na zkoušce. „Přeju mu moc, aby mu to vyšlo. Ale je to fotbalista, který má ještě všechno před sebou, takže kdyby náhodou neuspěl, nic se neděje. My jsme domluveni s Opavou, že když se nedostane do kádru áčka, nebude hrát na jaře za rezervu v divizi, ale u nás,“ povídal krnovský kouč.

Cudrák už si mohl v opavském dresu udělat první zářez na pažbě. V přípravném utkání proti účastníkovi první slovenské ligy z Trenčína vystřídal v osmapadesáté minutě na kraji zálohy Zdeňka Partyše a o osm minut později poslal svou střelou Opavu do vedení 2:1. To ale nakonec Opavští neudrželi a remizovali 3:3. „Už jsem mu přál ke vstřelení prvního gólu za Opavu,“ usmíval se Antonín Hudský.

Zatím jedinou zimní posilou by měl být opavský Martin Sabó, se kterým počítá trenér Hudský do zálohy: „Je to na devadesát devět procent dohodnuté, počítám s tím, že se na jaře Martin objeví v našem dresu.“

Jinak zůstává krnovská sestava pohromadě. „Kromě Jirky Bačovského, který má zase nohu v sádře, jsme se už sešli všichni. Jenom se teď hrozím toho počasí, protože jestli má být kolem mínus patnácti, tak to nemá vůbec smysl venku trénovat. To je nejrychlejší cesta ke zranění,“ obával se nadcházejících mrazivých dnů Hudský.

Krnovští sehrají během přípravy i několik přátelských utkání, to první 18. února proti Rýmařovu. „Kluci už by chtěli samozřejmě hrát. Pořád jim říkám, že nemá cenu odehrát patnáct přípraváků, abychom sebou teď mlátili o led a pak místo tréninku léčili zranění. Důležité bude, aby byli správně nadržení a naladění na soutěž,“ uzavřel usmívající se trenér Hudský.