Přestože krnovští fotbalisté byli v průběhu devadesáti minut herně lepším týmem, tak si po skončení zápasu s Bohumínem odnesli z hrací plochy nejtěsnější porážku.

Bez zkušeného stopera Zelníka a dalších marodů základního kádru mužstva cestovali krnovští fotbalisté minulou středu k utkání vloženého kola krajského přeboru do Bohumína s cílem odčinit debakl z domácího zápasu s Petrovicemi a pokusit se bodovat.

Hostující kolektiv byl od zahajovacího hvizdu rozhodčího lepším mužstvem. Krnovští se lépe po hřišti pohybovali a byli techničtějším mužstvem.
Domácí se soustředili převážně na obranu a do útoku se příliš nehnali. Míč byl mnohem častěji na kopačkách hráčů hostů, kteří oproti svému soupeři, také lépe kombinovali a předváděli ofenzivní fotbal.

Neproměnili gólové příležitosti

Do defenzívy zatlačení domácí fotbalisté čelili atakům krnovského týmu. Hosté si dokázali vypracovat i dobré střelecké příležitosti. Rána Lhoťana, ale v síti gólmana Bohumína neskončila, a ani střelecky pokus Bartoníčka ke změně skóre nevedl.

Do velké gólové příležitosti se dostal v dalších minutách první půle hostující Šrom, ale situaci, kdy byl sám před brankářem domácího mužstva, nezvládl.
Krnovští toužili po vítězství a podle toho také hráli. Rovněž druhou vyloženou brankovou šanci měl na kopačkách krnovský střelec Šrom. Po samostatném průniku nevyzrál na bohumínského gólmana, ani po druhé a bezbrankový stav přetrvával dále.

Domácí byli neškodní

Bohumínský tým hrál na brejky a občas před krnovským Furtchakem v bráně zahrozil centry, nebo střeleckými pokusy z uctivé vzdálenosti.
Defenzíva Krnova velké starosti neměla a domácí hráče do šancí nepouštěla. Prvních pětačtyřicet minut utkání spělo na bohumínském hřišti ke svému konci. Když v závěru poločasu nevyzněly, ani další krnovské možnosti na polovině hostů, tak bezbrankový stav vydržel do poločasu.

Rozhodl úvod druhé půle

Do druhé poloviny utkání nastoupili fotbalisté Krnova s velkou snahou rozhodnout utkání. Domácí pozorně bránili a čekali na chybu soupeře. Hosté se pokoušeli překonat domácí obranný val, ale střelecky vycházeli stále naprázdno. Rozhodnutí přinesla pětapadesátá minuta zápasu. Hosté zahráli malou domů svému brankáři, který hrubě chyboval a místo odkopu řešil situaci nevydařeným obhozením dobíhajícího domácího útočníka.

Ten si míč zpracoval a když se dostal před krnovského brankáře, tak jím byl v pokutovém území ve vyložené brankové příležitosti stažen. Domácí dostali příležitost zahrát pokutový kop a hostující brankář navíc putoval po udělené červené kartě předčasně pod sprchy. Bohumín využil nařízené penalty ke vstřelení důležité vedoucí branky.

Místo vyloučeného Furtchaka přišel na hřiště náhradní brankář Řeháček a z hrací plochy musel Petřík. Hosté hráli i v početním oslabení aktivně, ale domácí hru v poli vyrovnali. Bohumín se ještě více zaměřil na obranou činnost a hlídal si těsné vedení.

Hosté se vyrovnání nedočkali

Hra měla vyrovnaný průběh a odehrávala se převážně ve středu hrací plochy. S ubíhajícím časem druhé půle rostla snaha hostů po vyrovnání, ale do vyložených příležitostí se již nedostávali. V závěru ještě krnovští vystrašili domácího brankáře střelou mimo bránu, ale ta na vítězství Bohumína nic neměnila. Krnovští fotbalisté prohráli 0:1 a ve třetím zápase po sobě nevstřelili gól. Možnost budou mít v sobotu na hřišti Čeladné, kde sehrají další mistrovské utkání.

Bohumín – FK Krnov 1:0 (0:0)

Sestava: Furtchak (55. ČK), Matějíček, Daříček, Biskup, Kozák, Petřík (55. Řeháček), Bartoníček, Tomáš Hudský, Šimčík (77. Kočenda), Lhoťan, Šrom, trenér: Antonín Hudský.