FK KRNOV – MIKULOVICE 2:3 (1:0)

Krnované vstoupili do utkání se zjevnou snahou o aktivní hru, však také první střelu vyslali už ve třetí minutě. Ránu Kaštovského však gólman vyrazil. Mikulovičtí kontrovali kombinační hrou po zemi a několikrát se dostali až na dostřel domácí svatyně, ale nemířili přesně. Po deseti minutách se na konci kolotoče přihrávek v podání domácích ocitl Bartoníček, ale jeho střela jen těsně minula tři tyče.

V devatenácté minutě skončil míč poprvé v síti. Mikulovice se dostaly do útoku po levé straně. Následoval přetažený centr napravo a okamžitá střela z voleje. Ta se sice nepovedla, ale dobíhající útočník hostů přece jen uklidil míč mezi nohama na brankové čáře stojícího Daříčka až do sítě. V tom však vyletěl do vzduchu praporek pomezního rozhodčího. Nikdo přesně nevěděl proč, jestli třeba nedošlo k faulu. O ofsajd se totiž v žádném případě nejednalo. Branka ale neplatila.

Co se nepovedlo hostům, zvládli domácí. O dvě minuty později, v minutě jednadvacáté, dostal František Kaštovský dlouhý míč do běhu na levou stranu šestnáctky Mikulovic. Na nic nečekal a přímo z trysku napálil míč nad překvapeného gólmana hostů. Balon se otřel o břevno a o tyč a skončil v síti, 1:0 pro domácí.

Branka nalila Krnovu novou sílu do žil. Sabó vybídl přízemním centrem ke skórování Šimčíka, tomu však cestu zahradil obránce Mikulovic. Ani hosté nechtěli zůstat pozadu, a tak byl k vidění aktivní fotbal z obou stran. Obrovská šance přišla minutu před přestávkou. Sabó opět zatáhl míč po levé straně a přesným centrem našel nabíhajícího Vavrečku. Mladý útočník trefi l hlavou přímo z běhu jen břevno.
Po změně stran pokračoval rychlý a kombinační fotbal. Krnovští byli aktivnější a chtěli vstřelit pojišťovací branku. V jednapadesáté minutě našel dlouhým pasem Bartoníček Krčmaříka. Ten měl sice míč trochu na dlouhou nohu, ale okamžitě bez přípravy vypálil a orazítkoval tyč mikulovické svatyně.

Mikulovice se snažily dostávat nakopávanými míči, ale nedařilo se jim to. Kde nepomohla fotbalovost, pomohlo divadlo. Jeden z hostů chtěl obejít bránícího Biskupa, ale ukopl si míč dál od nohy. Když viděl, že jej nedostihne, teatrálně spadl. Hlavní sudí, který do té doby pískal velice dobře, mu etudu spolknul a nařídil volný přímý kop. Byla to první z obrovským minel muže v černém. K míči se postavil hostující Richard Vaclík a nekompromisně jej přes zeď napálil do šibenice, 1:1, běžela šedesátá čtvrtá minuta.

Ani ne za minutu se v Krnově děly věci. Domácí byli vyrovnáním tak zaskočeni, že nebyli schopni čelit ofenzivnímu pokusu hostů. Opět Vaclík dostal přihrávku za obranu Krnova do hraniční ofsajdové pozice a tváří v tvář Řeháčkovi se nemýlil, 1:2.

Ovšem Krnov má Františka Kaštovského bezesporu nejlepšího hráče na hřišti. Ten dostal míč na levé křídlo, obrovskou rychlostí se vřítil do pokutového území, obešel tři hráče a zkušeně po zemi vyrovnal, 2:2. Od vedoucí branky Mikulovic neuběhla ani půlminuta.

Jenomže pak opět úřadoval slabý a nepřesný sudí Cieslar. V devětašedesáté minutě opět skočil Mikulovickým na špek, když odpískal nedovolený zákrok dvacet metrů před brankou domácích. Balon si postavil, kdo jiný než Vaclík a tentokrát umístil svou technickou střelu k pravé tyči, Jakub Řeháček se natahoval marně, 2:3.

Mikulovice pak začaly hru kouskovat. Čtvrt hodiny před konce došlo ke dvěma zákrokům, které volaly po červené kartě. Nejprve uprostřed hřiště úplně mimo hru hostující Švehla vyskočil a stáhl za krk zápasnickým chvatem kapitána Krnova Zelníka k zemi. Píšťalka zůstala němá. O pár vteřin později sestřelil opět mimo hru Biskupa Nowinski. Za zákeřný zákrok vyfasoval jen žlutou kartu.

V sedmdesáté osmé minutě si domácí vypracovali možnost k vyrovnání. Krčmařík odcentroval na zadní tyč, ale Kaštovský bombou z první trefi l jen nohy brankáře hostů. Poslední desetiminutovka už příliš líbivého fotbalu nepřinesla. Mikulovičtí chtěli udržet výsledek za každou cenu, a tak spíše než aby se k němu dopracovali, tak se k němu dosimulovali. Přitom oni sami předváděli místy až zákeřné zákroky.

Ještě v poslední minutě měl dobrou střeleckou příležitost krnovský mladík Havlíček, jeho ránu ale zkrotil brankář Mikulovic.

Branky: 21. a 65. Kaštovský – 64., 65. a 69. Vaclík

Sestava Krnova: Řeháček – Dvořák (60. Biskup), Daříček, Švrček, Sabó – Kaštovský, Bartoníček, Zelník, Šimčík – Vavrečka, Krčmařík (83. Havlíček). Trenéři: Milan Halaška, Antonín Hudský.