Krnovští fotbalisté naskočí do jarní části divize se staronovou posilou, Romanem Švrčkem. Včera se dohodli zástupci jeho mateřského SFC Opava s trenérem Krnova Antonínem Hudským na hostování brzy sedmadvacetiletého hráče do konce sezony. Švrček, který na podzim pomáhal diviznímu Krnovu na místě středního záložníka, se během zimní přestávky chtěl prosadit do opavského druholigového áčka. To se mu ale nepodařilo, a tak na jaře opět pomůže Krnovu. „Jsem moc rád, že jsme se dohodli. Roman je kvalitní hráč, který nám hodně pomůže,“ povídal kouč Krnova Hudský a dodával: „Ve středu zálohy hrát s největší pravděpodobností nebude, chystám takové malé překvapení,“ usmál se trenér.

Minulý týden se Krnovu zranil středopolař Tomáš Hudský, který celý podzim laboroval s bolavým kotníkem a moc toho nenahrál. Přes zimu se dal konečně dohromady, ale před posledním přípravným utkáním si natáhl třísla. „Bolavá třísla potřebují klid, takže si trochu odpočinul, trénoval jen lehce, ale proti Petrovicím by měl nastoupit. Říkal jsem mu: Žádný Hudský nikdy neskučel,“ říkal s nadsázkou jeho otec i trenér v jedné osobě Antonín.

Kouč Hudský má tedy kádr pohromadě. Hráči vyléčili drobné šrámy a proti prvnímu protivníkovi by měli nastoupit v nejsilnějším složení. Jen brankář Taras Furtchak nemá koleno úplně ve stoprocentním stavu a bude muset ještě podstoupit vyšetření a možná i drobný chirurgický zákrok. Mezi tyčemi se tak v Petrovičích objeví Jakub Řeháček.

A s čím Krnováci do prvního duelu jara jdou? „Chceme vycházet ze zajištěné obrany a přecházet do brejků. Máme na to typy hráčů. Chceme soupeře překvapit a samozřejmě získat body,“ nastínil plány Antonín Hudský.

Krnovští fotbalisté hrají v Petrovicích v sobotu od 15.00 hodin.