V neděli vyběhnou krnovští fotbalisté k prvnímu domácímu utkání v nové sezoně. V tomto ročníku je opět budeme vídat v bojích krajského přeboru, který bude letos ohromně vyrovnaný. V tabulce najdeme hned několik aspirantů na postup, ať už je to ambiciózní Hradec nad Moravicí, Pustá Polom nebo nedělní soupeř Krnova z Českého Těšína. A nikdo netvrdí, že by mezi favority měli patřit i domácí.

Mužstvo Českého Těšína nezahájilo soutěž, stejně jako Krnovští, úplně podle svých představ. Minulý týden podlehlo na vlastním hřišti Frýdlantu nad Ostravicí nejtěsnějším rozdílem 0:1. „Bude to hodně nepříjemný protivník," věděl hned kouč Krnova Antonín Hudský a pokračoval: „Mají šikovné kliky, mužstvo patří k věkově mladším, ale na druhou stranu už dost zkušeným týmům. A právě proto, že doma v prvním kole prohráli, o to víc se u nás budou rvát o vítězství," dodával domácí trenér.

Do branky Krnova by se měl postavit opět Taras Furtchak, který je po půlroční pauze zaviněné zraněním kolene, v pořádku. Zato jeho gólmanští kolegové nejsou fit. Jakub Řeháček odpočívá s naraženým ramenem a Miroslav Petr léčí zlomené zápěstí. Také útočník Tomáš Šupák, který dostal v Polance „koňara" do stehna, týden odpočíval. „Doufám, že bude v pořádku. Měl týden klid, tak snad bude moci nastoupit. Uvidíme až na posledním tréninku před zápasem," objasnil situaci kolem Šupáka Hudský. Podobně je na tom i František Kaštovský, ten léčil zraněný kotník, ale s největší pravděpodobností by už měl v neděli nastoupit.

Kdo však určitě na trávník nevyběhne, je Miroslav Daříček. Minulou neděli vyfasoval v utkání červenou kartu a disciplinární komise mu vyměřila velice přísný trest. Daříček si nezahraje hned čtyři zápasy. Také další hráč jistojistě neoblékne krnovský dres. Navrátilec z Rakouska Ladislav Klement stále ještě čeká na vyřízení administrativy, aby mohl za svůj mateřský klub hrát. „Praha má prostě čas. A nám nezbývá než čekat a doufat, že se to vyřídí, co nejdříve," mračil se lodivod krnovské fotbalové bárky.

Antonín Hudský se však může těšit i ze dvou hráčů, které v Polance ještě nemohl postavit. Mladý útočník Jan Vavrečka se vrátil z dovolené a k dispozici už bude i zcela nová tvář v krnovském kádru, Michal Krčmařík. Mladší bratr nedávné krnovské opory Lukáše se vrací, stejně jako Klement, z Rakouska, a v jeho případě je administrativa již dořešena. „Jsem rád, že už Michal může nastoupit. Máme ho na hostování ze Slávie Opava," uvedl kouč FK Krnov.

Krnovští fotbalisté se samozřejmě chtějí před vlastním publikem předvést a získat pokud možno všechny body. „Věřím, že kluci předvedou povedený výkon. Hrajeme doma, věřím, že lidi přijdou, podpoří nás a my vyhrajeme," uzavřel optimisticky Antonín Hudský. Nedělní utkání má výkop v 17.00.