„Věděli jsme, že to nebude jednoduchý zápas a odjížděli jsme na něj s velkým respektem," říkal kouč FK Krnov Petr Hrdlička, který nemohl využít služeb dorostenců, kteří hráli ve stejný den jako A-tým, a také zraněného Jana Uherka. V obranné linii Krnova opět scházel Jan Zelník, který byl jen na lavičce, na hrotu útoku se objevil univerzál Miroslav Daříček.

Že Vendryně nehodlá prohrát ani utkání s krnovskými hráči, to předvedli domácí hned ve druhé minutě. Zcela sám postupoval domácí útočník na brankáře Petra, ale ten bravurně zachránil. „To bylo ze strany Vendryně prakticky všechno, od té doby jsme převzali iniciativu," povídal Petr Hrdlička a dodával: „Snažili jsme se hrát ten náš klasický kombinační fotbal a tlačit se do útoku."

První plod své útočné aktivity mohli Krnovští sklidit minutu před poločasem. Ondřej Bartoníček obehrál ve středu pole dva hráče a poslal kolmou přihrávku mezi beky na nabíhajícího Marcela Cudráka. Krnovský rychlík při svém souboji s gólmanem tváří v tvář nezaváhal, 0:1.

Bohužel ve stejný čas se hostům zranil Ondřej Šmíd, kterého nahradil už uzdravený střelec Jan Schreier. „S Honzou jsme byli dohodnutí, že půjde na hřiště určitě do druhého poločasu. Když se zranil Ondra, šel na trávník trochu dřív," uváděl lodivod Krnova.

Druhá půle nabídla prakticky stejný obrázek hry jako ta první. Pozorní Krnováci nepouštěli svého protivníka do žádných šancí a sami se snažili pojistit jednobrankové vedení. Trenér poslal do obrany místo Libora Dvořáka Jana Zelníka. „Potřebovali jsme tam Honzovu zkušenost. Navíc Libor Dvořák absolvoval dost běžeckých soubojů a měl žlutou kartu, takže jsme tam chtěli dát čerstvého hráče," objasnil šéf krnovské střídačky.

Jan Schreier se hned zapojil do hry, jakoby na něm pauza nezanechala žádné stopy. „Pomáhal Ondrovi Bartoníčkovi s rozehrávkou, rozdával míče, když bylo třeba, balón podržel," pochvaloval si Hrdlička.

V sedmdesáté minutě ukázal Schreier i svůj instinkt střelce. Ve středu hrací plochy si pohrál se třemi protihráči. Z dvaceti metrů napřáhl a trefil přesně šibenici branky domácí Vendryně, 0:2.

V devadesáté minutě naskočil místo Cudráka Lukáš Mitura, ale šlo jen o taktické střídání. „Lukáš už je objednaný na operaci do Olomouce. Má poškozený vaz v koleni. Nijak ho to neomezuje v pohybu, ale hrát na sto procent nemůže. Bylo to opravdu jen taktické střídání," upřesnil kouč Krnova.

„Potom už jsme to myslím docela s přehledem dohráli. Máme tři body z venku, což nás zase posune o kousek výš," usmíval se Petr Hrdlička.

Vendryně - FK Krnov 0:2 (0:1)
Branky Krnova: 44. Cudrák, 70. Schreier
FK Krnov: Petr - Dvořák (46. Zelník), Biskup, Kozák, Mrukvia - Klement (75. Štěpán Ondra), Adam Ondra - Šmíd (44. Schreier), Bartoníček, Cudrák (90. Mitura) - Daříček. Trenér: Petr Hrdlička