Na úvodní domácí vítězství s Pustou Polomí navázali fotbalisté FK Krnov i ve druhém jarním utkání krajského přeboru na hřišti Petřkovic, kde byli v průběhu celého střetnutí lepším týmem a po zásluze si odvezli dvoubrankové vítězství. Druhou výhrou v jarní části soutěže tak potvrdili, že mají výbornou formu.

Krnovští začali aktivně

K prvnímu jarnímu zápasu na hřiště soupeře z Petřkovic cestovali krnovští fotbalisté optimisticky naladěni. Kouč Antonín Hudský měl pohromadě celý kádr mužstva a od úvodních minut předváděli jeho svěřenci aktivní výkon se snahou o rychlý přechod z obrany do útoku. To hráčům Krnova poměrně dobře vycházelo a fotbalisté Petřkovic měli potíže. V dalším průběhu první části zápasu se domácí fotbalisté snažili svému soupeři vyrovnat a hrozili hlavně centrovanými míči do velkého vápna hostů. Krnov byl ovšem nebezpečnějším týmem a po úvodních střeleckých pokusech Lhoťana a Šroma poprvé udeřil v osmnácté minutě.

Skóre otevřel Šrom

Po rychlé akci se dostal ze strany šestnáctky Petřkovic do příležitosti Mitura, jehož střelu gólman domácích neudržel a dorážka Šroma znamenala vedoucí gól Krnova. Domácí celek odpověděl velkou snahou a po dalším centru do velkého vápna hostů byl blízko vyrovnání. Zodpovědně hrající hosté ovšem situaci zvládli a změnu skóre nepřipustili.

Krnovští fotbalisté byli v prvních pětačtyřiceti minutách herně lepší a do přestávky měli několik dalších nadějných příležitostí. Ani ty však na jejich jednobrankovém vedení nic nezměnily. Také od zahájení druhé poloviny zápasu pokračovali krnovští v důsledném výkonu a snaze o rychlé protiútoky. Domácí tak měli na ofenzívu málo prostoru a do šancí se nedostávali.

Přímočařejší Krnov byl nebezpečný a v šedesáté minutě mohl přidat druhý gól. Po nedovoleném zákroku v šestnáctce Petřkovic nařídil rozhodčí proti domácím pokutový kop. Hostující Šrom si s ním ale neporadil a stav se neměnil. V pětašedesáté minutě vytvořil domácí tým závar před krnovským gólmanem Furtchakem, ale ten nadále držel čisté konto.

Výhru stvrdil Lhoťan

Za definitivním vítězstvím vykročil Krnov v minutě pětasedmdesáté. Hostující krnovský Lhoťan se dostal přes obránce domácích až do velkého vápna Petřkovic a na jeho přesnou střelu byl domácí brankář krátký. Dvoubrankové vedení hosty uklidnilo a naopak domácí se dostali do křeče. Krnovský kolektiv dohrával zápas takticky v klidu a nedával hráčům Petřkovic prostor.

Krnov si tak po závěrečném hvizdu rozhodčího odnesl i z druhého jarního utkání v Petřkovicích vítězství a v tabulce krajského přeboru šplhá do vyšších pater. „Stanovili jsme si před utkáním taktiku, a ta nám dnes vycházela. Chtěli jsme hrát zodpovědně ze zajištěné obrany na rychlé protiútoky, čekat na chyby soupeře, a to nám vycházelo. Domácí soupeř hrozil jen po centrech,což jsme zvládli. Kluci hráli dnes velmi zodpovědně a důsledně a zaslouží dík. Myslím, že celkově naše dnešní vítězství v Petřkovicích bylo zasloužené,“ řekl po utkání spokojený krnovský kouč Antonín Hudský.

Petřkovice – FK Krnov 0:2 (0:1)

Branky: 18. Šrom, 75. Lhoťan.
Krnov: Furtchak, Matějíček, Zelník, Kelichhaus, Kozák (88. Moravec), Daříček (65. Kočenda), Bartoníček, Tomáš Hudský, Mitura (69. Petřík), Lhoťan, Šrom, trenér: Antonín Hudský.