Krnovský celek opět nastoupil bez Miroslava Daříčka a brankářské jedničky Tarase Furčáka. Domácí sestava začala velice svižně, Krnováci se tlačili do velkých šancí hned od začátku, Vendryně se jen bránila. Jejich gólman Pecha se měl co ohánět
a spoustu gólovek zlikvidoval.

V jednom případě mu pomohla
i tyč. Hlavně aktivní Navrátil dělal svou rychlostí hostům problémy. Bohužel veškeré snahy Krnova končily buď na hranici pokutového území, anebo v náručí brankáře.

Po půlhodině hry umotal tři protivníky Havlíček, našel Krčmaříka a ten po kličce vypálil. Jenže znovu doprostřed. Tím ustala krnovská aktivita v první půli a ke slovu se dostala Vendryně. Hosté hrozili rychlými brejky a dlouhými pasy za beky.

Kdo si myslel, že hosté nabírají dech, mýlil se. Hned po přestávce se Krnováci pět vrhli do útoku a jejich převaha nabírala velikých rozměrů. Jedna gólová příležitost střídala druhou. Tři minuty po pauze našel Krčmařík v malém vápně volného Havlíčka, jenže ten se „ukopl".

O chvilku později se řítil z úhlu na brankáře Krčmařík, ale ten ho vychytal. V pětapadesáté minutě zahrával Krnov sérii rohových kopů. Po jednom z nich přetáhl centr Adam Ondra, do míče se z voleje opřel Šimčík, ale neprostřelil změť těl před sebou. Za dvě minuty znovu zahodil šanci Havlíček, minul nadýchaný míč Krčmaříka.

Po hodině se Vendryně oklepala a poslala domácím varování. Na brankáře Bočka uháněl osamocený útočník hostí. Mladý domácí gólman vyběhl a ránu vykopl. Jenže míč se opět dostal
k protihráči, který chtěl zakončovat do prázdné branky, Boček však fantastickým skokem zachránil.

A v šedesáté třetí minutě už bylo zle. Bartoníček na půlce hřiště chyboval. Hosté jej obrali o míč, Dawid postupoval sám na Bočka a teď už brankáři nedal šanci, 0:1. Domácí to trochu zaskočilo, ale
v aktivitě nepolevili. V sedmdesáté minutě vybídl Krčmařík ke skórování Sklenaříka, ten ale ze tří kroků překopl branku.

Když zklamali ofenzivní hráči, zaskočil obránce. Krajní bek Šimčík si ve dvaasedmdesáté minutě zaběhl za obranu Vendryně, dostal pas od Krčmaříka a tváří
v tvář brankáři skóroval, 1:1.
O šest minut později vrátil přetažený centr zpět před branku hostí Navrátil, Hudský už mohl zakončovat, ale našel ještě lépe postaveného Bartoníčka, který nemohl zblízka netrefit, 2:1.

Devět minut před koncem našel Hudský dlouhou kolmicí Krčmaříka. Ten se otočil kolem obránce a do protipohybu brankáře přidal krnovskou pojistku, 3:1. V závěru si už domácí vedení hlídali, i když párkrát pustili hosty do koncovky, hlavně po rozích. Těsně před koncem se ještě jednou zaskvěl brankář Boček, když robinzonádou zlikvidoval bombu zblízka k tyči.

FK Krnov – TJ Vendryně 3:1 (0:0)
Branky: 72. Šimčík, 78. Bartoníček, 81. Krčmařík – 60. Dawid
FK Krnov: Boček – Dvořák, Dankovič, Švrček, Šimčík – Navrátil, Bartoníček, Adam Ondra (83. Šmíd), Krčmařík (88. Charalambidis) – Havlíček (61. Sklenařík), Hudský. Trenéři: Antonín Mura, Panaiotis Melios

Antonín Mura: Překvapil mě gólman Boček, moc nás podržel

Trenérský tandem zprava Antonín Mura a Panaiotis Melios.

Kouč krnovských fotbalistů Antonín Mura byl po vítězství nad Vendryní spokojen. Jeho svěřenci dokázali otočit nepříznivý stav a třemi brankami protivníka udolat. Litoval jen obrovského množství neproměněných šancí.

Druhý zápas a druhé vítězství, jaké u vás převládají pocity?

Jsem za to zase moc rád. Ten výsledek se nerodil lehce. První půlka skončila bez branek,
i když jsme tam měli velkou převahu a měli jsme ji vyjádřit dvěma třemi góly. Hned by se hrálo jinak.

V první půli jste půl hodiny dominovali, ale potom jste přestali hrát, Vendryně párkrát zahrozila. Co se stalo?

Bylo to právě tím, že jsme nevyužili ty vypracované příležitosti a na tým trochu spadla deka. Hned se to taky projevilo na hřišti. Přišly nepřesnosti ve středu hřiště a soupeř se chytil.

Po přestávce se váš tlak ještě vystupňoval, ale ne a ne dát gól. Navíc jsme po brejku inkasovali. Co vám proběhlo hlavou?

(usmívá se) No, moc dobře mi nebylo. Věděli jsme, že s tím musíme něco udělat. Vystřídali jsme, Marka Havlíčka nahradil Sklenařík, a týmu to pomohlo.

Právě ve druhém poločase přišlo ještě více gólovek než v tom prvním, ale dlouho se nedařilo nic proměnit…

Několikrát tam byl právě Havlíček, Navrátil, Krčmařík, to všechno měly být góly. Místo toho jsme se v koncovce trápili. Kdyby se vedlo 2:0, tak určitě nebudou tak kousat.

Vyrovnání Šimčíka mužstvo nabudilo, to už jste asi věřil, že to dokážete otočit.

Jirka to provedl výborně, tým si začal více věřit. V té chvíli jsem byl rád za bod. Samozřejmě pokud chcete vyhrávat, věřit si musíte. No a povedlo se. Myslím si, že jsme si vítězství určitě zasloužili. A to ještě mnoho šancí pochytal jejich gólman, hlavně v prvním poločase.

Pochvalu určitě zaslouží i váš gólman Roman Boček, který se blýskl vynikajícími zákroky.

Hodně mě překvapil. Zlikvidoval sólo soupeře i dorážku, měl tam i další zákroky, byl jistý, hodně nás podržel.

Zkuste zmínit hráče, kteří vás nejvíce potěšili.

Už jsem říkal: gólmana Bočka, ten opravdu předvedl fantastický výkon. Určitě Jirka Šimčík, který jako krajní bek pořád podporoval útok, jezdil kolem lajny a taky dal ten důležitý vyrovnávací gól. A určitě Tomáš Hudský. Když jsem tady přišel, tak jsem pořád okolo slyšel, že na to nemá. Dali jsme ho na jiný post, hraje „podhroťáka" a začalo se mu dařit a ukazuje, že je výborný fotbalista.

Stále vám chyběli Daříček s Furčákem. Jak to vypadá s nimi?

Daříček už mohl nastoupit teď proti Vendryni, ale ještě ho ta noha bolí, tak jsme ho ještě pošetřili. Taras Furčák už normálně trénuje, už chytí míč do ruky, takže by se to mělo každým dnem jenom zlepšovat.