V soutěži krajského přeboru pokračovali krnovští fotbalisté na hřišti Hradce nad Moravicí, a když se v průběhu devadesáti minut jinak vyrovnaného fotbalu nedokázali střelecky prosadit, tak o nejtěsnějším vítězství domácího kolektivu rozhodl jediný gól v síti Krnova.

Krnovští fotbalisté chtěli na hřišti Hradce nad Moravicí navázat na domácí vítězství s Českým Těšínem. Na nepříliš kvalitním hřišti se hrál od úvodu prvních pětačtyřiceti minut oboustranně vyrovnaný a bojovný fotbal.

Oba týmy se snažily o ofenzivní projev, ale příliš jim to v průběhu utkání nevycházelo. Hra se odvíjela převážně ve středu hrací plochy, kde se bojovalo o prostor. Domácí fotbalisté i hosté si vypracovali několik střeleckých příležitostí, ale do vyložených brankových příležitostí se nedostávali.

Rušno bylo před oběma brankáři hlavně po centrovaných míčích do pokutového území a po standardních situacích. Oba gólmani však čelili střelám bez větších potíží. V závěru poločasu zahrozili krnovští hráči, ale skóre se neměnilo. Když před přestávkou nedokázali využít svou příležitost ani domácí hráči, tak bezbrankový stav přetrval až do přestávky.

Rozhodla padesátá třetí minuta

Remízový zápas pokračoval i od začátku jeho druhé poloviny. Hned v úvodu se dostali do šance hosté, ale defenzíva Hradce nad Moravicí odolala. Rozhodnutí přinesla padesátá třetí minuta druhého poločasu.

Hosté vyrobili chybu v defenzivní činnosti, míče se zmocnili domácí hráči a po autovém vhazování a rychlé křídelní útočné akci přišel centr do velkého vápna Krnova. Tam hostující obrana nepokryla jednoho z domácích hráčů, který vydařenou střelou poslal svůj tým do důležitého vedení.

Hosté po inkasované brance odpověděli zvýšenou aktivitou a snažili se svou hru vytáhnout na polovinu Hradce nad Moravicí. Do střeleckých příležitostí se dostali Lhoťan a Šrom, domácí obrana se svým gólmanem ale opět neinkasovala. Několik rušných momentů bylo i na druhé straně před brankou Krnova, ale také se při nich nic výrazného na hřišti neudálo. Obrany převyšovaly ofenzívy, a tak vyložené brankové příležitostí k vidění nebyly.

Bojovali, leč nevyrovnali

V závěrečných minutách zápasu se hosté vypnuli k náporu, ale k vytouženému vyrovnání je to nedovedlo. Po závěrečném hvizdu rozhodčího si tak nejtěsnější vítězství v poměru 1:0 připsal domácí Hradec nad Moravicí a krnovský tým bude o další body bojovat v neděli od 16.30 hodin na svém hřišti proti Petrovicím.

„Dnešní zápas byl určitě spíše remízový. Vyložené šance se na hřišti nerodily a nakonec rozhodla jediná chyba v naší obraně. Je to škoda, ale nedá se nic dělat, nevyšlo nám to. Musíme zase zabrat doma,“ řekl po utkání nepříliš spokojený krnovský trenér Antonín Hudský.

Hradec nad Moravicí – FK Krnov 1:0 (0:0)

FK Krnov: Furtchak, Matějíček (61. Moravec), Zelník, Kozák, Kelichhaus (46. Petřík), Kočenda, Bartoníček, Tomáš Hudský, Daříček, Lhoťan, Šrom, trenér: A. Hudský.