Krnovští se po neslaném nemastném začátku rozehráli k pěkným výkonům a vyšplhali až na výborné čtvrté místo jen na dohled vedoucí trojice Vítkovice, Rýmařov, Pustá Polom. Dokonce nastříleli i nejvíce branek ze všech týmů v soutěži. Je pravdou, že i dost inkasovali, ale hráli atraktivní fotbal, který diváky bavil. Také proto mají v Krnově nejvyšší návštěvy na domácích utkáních. V podobných výkonech chce mužstvo trenéra Petra Hrdličky pokračovat i po zimní pauze.

Krnováci se poprvé sešli v minulém týdnu, v úterý, ve středu a v pátek si poprvé po svátcích společně zatrénovali. „Byl to zatím takový seznamovací týden. Zahráli jsme si fotbálek na umělé trávě, abychom se do toho zase pomalu dostali," povídal kouč Petr Hrdlička. Ostrá příprava začne v Krnově v příštím týdnu, v úterý. „To už začneme naplno, budeme mít nějaké testy, běhy a také cvičení," nastínil nejbližší program šéf krnovské lavičky.

Během zimy čeká na krnovské mužstvo hned několik a dosti podstatných změn. Dva ze základních stavebních kamenů Hrdličkovy sestavy se zřejmě na jaře na trávníku neobjeví. „U Marcela Cudráka je to jisté. Odchází hrát fotbal do Německa, navíc mu tam nabídli i práci, takže neváhal," odtajnil první z odchodů kouč a pokračoval:

„V jeho případě to pro nás bude velká ztráta. Marcel patřil k tomu nejlepšímu, co krajský přebor nabízel. Hodně jsme sázeli na jeho rychlost. Ale kádr je dost široký a musíme se z jeho odchodem vypořádat."

Zatímco u Cudráka se dalo očekávat, že zamíří za atraktivnějším angažmá, druhá ztráta je nečekaná. „Míra Petr má hodně pracovních povinností a na fotbal mu momentálně nezbývá čas. V současné době to vypadá, že na jaře hrát nebude, ale to se ještě uvidí," překvapil druhou zprávou Petr Hrdlička.

Krnov má štěstí v tom, že měl k dispozici vyrovnanou dvojici gólmanů. „Máme Tarase Furčáka, který byl s Mirkem rovnocenný. Teď budeme spoléhat na něj. Každopádně pokud by Míra skončil, musíme najít dalšího brankáře. Ale už mám nějakého v hledáčku, zatím neprozradím koho," povídal dále krnovský trenér.

Otazník visí ještě nad jedním hráčem, který byl sice dlouho zraněný, ale pak dokázal, že patří do základní sestavy Krnova. Útočníkovi Janu Schreierovi skončilo půlroční hostování. „Momentálně to řešíme. Samozřejmě chceme, aby u nás Honza zůstal minimálně další půlrok, a děláme vše pro to, aby to tak bylo," uvedl Petr Hrdlička.

Pozitivními změnami budou bezesporu příchody. Do krnovského fotbalu by se znovu měl zapojit Jiří Šimčík. Mladý ofenzivní hráč strávil minulou sezonu na hostování v Rýmařově a podzim vynechal kvůli studijním stáži. „Jirka už s námi trénuje a počítáme s ním," říkal kouč FK Krnov.

Druhým navrátilcem je Tomáš Hudský, kterému skončilo hostování ve Městě Albrechticích. Hudského v posledních sezonách stíhají zranění, ani podzim v Avízu neodehrál celý. „Tomáš má už dlouho problémy s patou. Zatím nevím bližší informace, ani jak na tom momentálně je. V nejbližších dnech si budeme volat a domluvíme se, co a jak.," objasnil situaci Hrdlička.

Ještě jednoho maroda bude trenér alespoň část sezony postrádat. Lukáš Mitura laboroval celý podzim s kolenem, byl na jedné operaci, ale bude muset ještě na jednu. „Lukáš jde pod nůž v pondělí 13. ledna. Pak bude mít pět týdnů klid a následně začne rehabilitovat. Potom se zapojí do tréninku. Věříme, že tentokrát už bude všechno v pořádku," doplnil krnovský lodivod.

Jinak zůstane kádr v té podobě, v jaké nastupoval na podzim, i když možnost dalších příchodů Petr Hrdlička rozhodně nevylučuje: „Chtěl bych přivést ještě jednoho nebo dva hráče. Mám pár vytipovaných," dodal.

V přípravném období sehrají Krnováci osm přípravných utkání. Začít měli už v sobotu 18. ledna, ale nakonec odstartují herní přípravu o týden později.

„Měli jsme hrát s áčkem Slezského FC Opava, ale ti nám to nakonec odřekli. Takže začínáme pětadvacátého proti Krásným Loučkám," uvedl trenér Krnova a pokračoval: „Mimo jiné bychom měli hrát s Městem Albrechtice, Zlatými Horami, Kobeřicemi, Bolaticemi, s takovými nepříjemnými soupeři, což je pro přípravu ideální," představil protivníky.

Všechny zápasy odehrají krnovští fotbalisté na své domácí umělé trávě.