Vedoucí celek krajského přeboru, fotbalisté Krnova, udělali další výrazný krok k postupu. V neděli přijely na jejich hřiště čtvrté Jakartovice, které nebyly rozhodně jednoduchým protivníkem. Krnovští však zápas zvládli a těsně zvítězili.

Oproti původní základní sestavě udělal kouč Krnova Antonín Hudský změny. Podruhé za sebou nastoupila od začátku nová posila, krajní obránce David Křenek. Jen na lavičce zůstal Jiří Šimčík, místo něho se od první minuty proháněl v záloze Marcel Cudrák.

Hosté brzy vedli

Utkání nezačalo pro domácí příliš šťastně. Nastoupili sice aktivně, ale už v šesté minutě dostaly jejich plány povážlivou trhlinu. Míč se na hranici šestnáctky dostal k volnému Tomáši Šupákovi. Krnovský odchovanec ve službách Jakartovic se otočil a technickou přízemní střelou k levé tyči otevřel skóre, 0:1.

Krnovské fotbalisty branka na chvíli zaskočila. Ale brzy se oklepali a snažili se dostat soupeře pod tlak. Hodně vidět byl hlavně Lukáš Krčmařík, který se snažil rozhýbat ofenzivu svého týmu. Jakartovičtí se však zatáhli k vlastnímu pokutovému území a nepouštěli domácí k brance. První nebezpečnější střelu na svatyni hostů vyslal po čtvrthodině hry Tomáš Hudský. Jeho pokus byl dobře mířený do horního růžku, ale gólman Jakartovic jej vyrazil na roh.

Jakub Šrom poprvé

V devatenácté minutě už si zaplněný krnovský stadion zakřičel gól. Útočné duo Šrom, Krčmařík dostalo dlouhý míč za obranu a šlo samo na brankáře. Ten jim sice skočil pod nohy a v prvním okamžiku situaci zachránil, jenomže Jakubovi Šromovi se podařilo v akrobatické pozici balón přece jen dorazit do sítě, 1:1.

Domácí hráči ožili a neustále se snažili útočit. Jinak než vzduchem však nebyli schopni míč do velkého vápna soupeře dostat. Všechny centry jakartovičtí fotbalisté odvraceli.

Šrom se podruhé trefil

Třicátá minuta opět patřila domácímu Jakubovi Šromovi. Dostal přihrávku do běhu mezi beky Jakartovic. Jeho střelu gólman vyrazil. Míč však doběhl Marcel Cudrák, lehkým obloučkem našel na malém vápně Šroma, který hlavou obrátil vývoj utkání, 2:1.

Hosty gól viditelně zaskočil. Hlavně s rychlým Krčmaříkem měli obrovské problémy. Až deset minut před přestávkou se po dlouhé době podívali do šestnáctky Krnova. Nebezpečnou situaci však vyřešil spolehlivý Jan Zelník. V posledních pěti minutách první půle se hra vyrovnala. I hosté vystrkovali růžky a stále více se tlačili před branku domácích.

Velké šance Krnova

Počátek druhé půle se nesl ve znamení krnovského náporu. V osmačtyřicáté minutě kopal z pětadvaceti metrů Krčmařík přímý kop. Jeho bombu doprostřed však brankář vyrazil. Hned v zápětí se řítil na gólmana Jakartovic zcela osamocený Šrom. Místo zakončení však přihrál míč doleva na nabíhajícího Cudráka.

Dobíhající obránce hostů stihl odvrátit balón na roh. Při něm si na centr naběhl obránce Kozák. Jeho hlavička mířila do odkryté jakartovické svatyně, ale obránce ji stihl zablokovat. Hektickou sedmiminutovku ukončila střela ze standartní situace v podání Tomáše Hudského, ale i s ní si gólman hostů poradil.

Potom se hra opět vyrovnala. Jakartovičtí se zase více a více osmělovali, ale většinou se nedostali dál, než na hranici pokutového území domácího celku. Výborný výkon předváděl David Křenek, který nejen poctivě a spolehlivě bránil, ale také zásoboval útočné hráče svými přesnými přihrávkami.

Od vyrovnání domácí zachránil Kozák

Deset minut před koncem na sebe upozornil dvěma střeleckými pokusy Hudský, ale ani jeden nemířil mezi tři tyče. Krnovští mohli ještě v závěru o těsné vedení přijít. Nejprve odvrátili trochu dezorientovaní obránci míč na rohový kop. Následoval centr do krnovské šestnáctky, gólman Furtchak balón jen vyrazil a to ještě tak něšťastně, že jej asi deset metrů před brankovou čarou získal soupeř. Od vyrovnávací branky Krnovské zachránil Kozák.

Krnov si tak připsal další tři body do tabulky krajského přeboru a stále vede. Vzhledem k tomu, že druhá Pustá Polom zvítězila nad Oldřišovem, je rozdíl mezi prvními dvěma mužstvy stále jen jeden jediný bod.

FK Krnov – Jakartovice 2:1 (2:1)
Branky:
19. a 30. Šrom – 6. Šupák
Krnov: Furtchak – Křenek, Zelník, Daříček, Kozák (90. Biskup) – Mitura (64. Šimčík), Hudský T., Bartoníček, Cudrák (87. Petřík) – Šrom, Krčmařík, trenér: Hudský A.