Jakartovicím se poslední utkání doma příliš nepovedlo. Dostaly pět branek a v přestřelce podlehly mužstvu Frýdlantu nad Ostravicí 3:5. Naopak Krnovští vydřeli vítězství na půdě nevyzpytatelného Oldřišova v poměru 3:2.

Domácí kouč Antonín Hudský si však myslí, že porážka nezanechá na jakartovicích nejmenší stopy: „Tu jejich porážku bych nepřeceňoval. Připadá mi, že pro hráče Jakartovic je trošku za trest hrát doma. Mají malé hřiště a to jim nesvědčí. Jsou rádi, když jedou ven na velký kvalitní trávník, jako je u nás v Krnově.“

Obě mužstva se navzájem velice dobře znají. V tom jakartovickém působí několik hráčů z Opavy a také z Krnova. „Namátkou můžeme jmenovat Hořínka, Šupáka nebo Fialu, to jsou Krnováci. Takže týmy se zase nemají čím překvapit, hráči se znají, někteří spolu hráli. Zase je to derby a to dokáže být nevyzpytatelné,“ uvažoval nad nadcházejícím utkáním krnovský trenér.

Jakartovice přijedou už i s bývalým prvoligovým fotbalistou a v současnosti také asistentem A-týmu Slezského FC Opava Janem Pejšou. Domácí fotbalisté jsou však odhodláni se o výsledek poprat. „Dali jsme se na vojnu, tak musíme bojovat. Samozřejmě, že chceme vyhrát a zůstat na čele. Jednoduché to určitě nebude, ale jak jsem už několikrát řekl, svým klukům věřím. Pokud podáme zodpovědný kolektivní výkon, můžeme vyhrát,“ uvedl kouč Hudský.

Utkání se odehraje v neděli na krnovském fotbalovém stadiónu od 16.30 hodin. „Hlavně ať je to slušné utkání, bez zbytečných faulů a přehnaných emocí,“ přál si Antonín Hudský a dodal: „Chci pozvat všechny naše příznivce, aby nás přišli povzbudit a vytvořit nám pravou domácí atmosféru. Můžu slíbit, že se jim budeme chtít za podporu odvděčit kvalitním výkonem a samozřejmě třemi body.“