FK KRNOV – HÁJ VE SLEZSKU 4:1 (2:1)

Na krnovské hřiště se od rána snášely proudy vody, ani odpoledne se počasí příliš neumoudřilo. Přes tyto komplikace se v Krnově hrál fotbal velmi dobré úrovně. Po tvrdém zápase v Pusté Polomi museli někteří domácí hráči léčit šrámy. Se sebezapřením nastupoval Miroslav Daříček, zcela v pořádku ještě nebyl ani Tomáš Šupák.

Kouč Antonín Hudský už před utkáním upozorňoval na jednu důležitou věc: „Hlavně nesmíme zaspat začátek a nenechat si vstřelit gól." Jenomže stal se naprostý opak. Fotbalisté Háje ve Slezsku domácí zaskočili hned v páté minutě. Centrovaný míč od rohového praporku odvrátil Zelník na velké vápno a odtud jej vrátil do sítě hostující Matěj – 0:1.

Krnovští znervózněli. „Ta branka nás dost zaskočila, bál jsem se, aby to kluky nepoložilo," popisoval své pocity krnovský trenér. Domácí fotbalisté se však vrhli do ofenzivy a záhy si vypracovali několik výborných příležitostí k vyrovnání. Bohužel je všechny spálili. Tomáš Šupák přestřelil branku Háje z malého vápna. Pak opět Šupák sklepl míč hlavou volnému Krčmaříkovi, na toho už zívala odkrytá svatyně, mladý útočník však netrefi l. V koncovce selhal i František Kaštovský.

Ve snaze vyrovnat se v krnovské defenzivě sem tam odkrývala okénka a hosté se toho snažili využívat k rychlým protiútokům. V brance však Krnov získal v poslední době velkou jistotu v podobě Miroslava Petra. Ten taky všechny brejky Háje vyřešil. Po půlhodině hry se domácí konečně dočkali. Hostující gólman špatně vyběhl proti Tomáši Šupákovi a zkušený, i když zraněný střelec vyrovnal na 1:1. Dvě minuty před poločasem se opakovala v podstatě totožná situace. Jen k odraženému míči se dostal Michal Krčmařík, pro něhož nebyl problém dorazit balon do sítě Háje ve Slezsku – 2:1.

„O přestávce jsem se hlavně snažil kluky uklidnit, ať neblázní do útoku, ale vycházejí ze zabezpečené obrany. Chtěl jsem, ať se především zodpovědně vracejí," povídal Antonín Hudský. Druhou půli odehráli Krnovští výborně. Hned v devětačtyřicáté minutě zatáhl míč po kraji František Kaštovský. Nic nevymýšlel, jen odcentroval do šestnáctky na Michala Krčmaříka. Ten trefil hned z první a nedal gólmanovi šanci – 3:1. V šedesáté osmé minutě bylo v Krnově zase veseleji. Tomáš Šupák dostal přihrávku do vápna a bombou zvýšil na 4:1. Míč měl takovou razanci, že se odrazil od břevna do země, znovu do břevna a pak teprve skončil v brance.

Protivník z Háje si vyložené šance ve druhém poločase nevypracoval. Občas se mu sice povedl nějaký brejk, ale zakončený většinou střelou doprostřed, a s tím si brankář Petr poradil. Dvě minuty před koncem byl v pokutovém území sražen Michal Krčmařík a sudí pískl penaltu. Míč si postavil František Kaštovský, který už letos jednu neproměnil, a stejně se mu vedlo i tentokrát. Míč napálil do břevna, mrzet ho to ale nemuselo, jeho tým i tak vyhrál vysoko 4:1. „Než jsem stačil zakřičet, kdo to má kopat, tak si balon vzal Franta s tím, že si věří. No, už to kopat nebude," usmíval se kouč Hudský.

Lodivod FK Krnov byl moc rád, že jeho svěřenci utkání zvládli. „Byl to vyrovnaný zápas, celý kraj je hodně vyrovnaný. V prvním poločase to z naší strany nebylo úplně ono. Zase jsme zahodili spoustu šancí. Ale nakonec máme tři body a to se počítá," hodnotil utkání Antonín Hudský a dodával: „Snad jsme se konečně nastartovali a zapomeneme na ten nepovedený začátek sezony. Teď hlavně musíme vyléčit veškeré šrámy a připravit se na další zápas."

Branky: 31. a 68. Šupák, 43. a 49. Krčmařík – 5. Matěj.

Sestava FK Krnov: Petr – Biskup, Zelník, Daříček (75. Štěpán Ondra), Dvořák – Kaštovský, Adam Ondra, Bartoníček, Klement (70. Tomáš Hudský) – Krčmařík, Šupák (82. Vavrečka). Trenér: Antonín Hudský.