„Doufám, že hráči Čeladné k zápasu přijedou. Nevím, jaké tam mají problémy, ale věřím, že jsou natolik sportovci, že tu soutěž slušně dohrají. I když se jim nedařilo, je to jen sport,“ povídal na adresu nedělního protivníka kouč Krnova Antonín Hudský.

Trenér domácích ví, že postup se nezažívá každý den. „Někteří hráči to zažijí jednou, dvakrát za život, někteří vůbec. V Krnově pamatuji tři postupy. V letech 1987/88 a 1995/1996 s muži také do divize a pak ještě 2004/2005 s dorostem. Takže když už jsme takhle blízko, ten postup urvat musíme,“ uvedl krnovský lodivod.

Krnovští odehrají poslední utkání krajského přeboru venku, takže utkání s Čeladnou chtějí pojmout jako rozlučku s fanoušky a se všemi, kdo je podporovali a věřili jim. „Chceme proto pozvat všechny, ať nás přijdou podpořit i v posledním domácím utkání, aby se nám ten poslední krok podařil,“ pozval příznivce krnovského fotbalu Hudský.

Postup, pokud se podaří a v šichni v to věří, vybojovala úzká parta hráčů, většinou odchovanců Krnova. „Kluci celou sezonu neskutečně dřeli a pracovali. Po prvních výsledcích jsem si říkal, že by z toho mohlo být konečné třetí nebo čtvrté místo. Ale když se pak po podzimu vedlo, začínal jsem věřit. No a těď, když jsme tak blízko, už si to vzít nenecháme,“ je rozhodnutý krnovský trenér.

Svým hráčům kouč věřil a věří. „Když mi vedení svěřilo tým jako trenérovi, tak mi řekli: Ty si ten kapitán, tak nám tu loď dovez do přístavu! Tak vám ji vezu,“ uzavřel s úsměvem Antonín Hudský a ještě varovně dodal: „Ale ještě musíme v neděli vyhrát.“

Poslední domácí utkání této sezony v krajském přeboru sehrají krnovští fotbalisté proti Čeladné v neděli od 17.00 hodin. Hráči, trenér i vedení zvou všechny příznivce, aby přišli svůj klub povzbudit.