Další sezonu krajského přeboru mají již delší dobu za sebou fotbalisté FK Krnov. Asi mnoho fanoušků čekalo před zahájením minulé sezony od svěřenců ambiciózního kouče Antonína Hudského lepší umístění. Dvanáct vítězství, pět nerozhodných výsledků a třináct porážek znamenalo při pasivním poměru branek 59:60 celkem jedenačtyřicet bodů a konečné, až deváté místo v tabulce po skončení loňského soutěžního ročníku 2009 / 2010. FK Krnov se pomalu chystá na ročník příští, ale i přesto jsme s krnovským lodivodem loňskou sezonu krátce zhodnotili.

Máte za sebou další sezonu v krajském přeboru, čekal jste od ní více?
Příprava na loňský ročník nebyla špatná a některá přípravná utkání naznačila ambice týmu. Čekali jsme a věřili v umístění do šestého místa. Nakonec nám scházelo šest bodů a skončili bychom čtvrtí. To je ale „kdyby“ a na to se ve fotbalu nehraje.

Kde vidíte příčinu, že jste skončili až ve druhé polovině tabulky?
O příčinách, které nás stáhly až do druhé poloviny tabulky, samozřejmě víme. Hlavní bylo, že jsme na vlastním hřišti na podzim zbytečně ztratili devět bodů s Petřkovicemi, Bohumínem a Hájem ve Slezsku. To se pak na hřištích soupeřů těžko dohání.

S čím jste byl v loňské sezoně nespokojen?
Předně to byly nevyrovnané výkony hráčů, které výrazně ovlivňovaly výkonnost celého týmu. Dále jsme se také nedokázali vypořádat v průběhu sezony s proměňováním brankových příležitostí, kde jsme měli velké rezervy. Nebýt těchto negativ, tak mohlo určitě být naše bodové konto jinde.

S čím jste byl naopak v sezoně spokojen?
Určitě musím kluky pochválit za přístup k tréninku a chuť porvat se o výsledek. Důkazem toho bylo třeba utkání v Lískovci, kde jsme překvapivě, ale zcela zaslouženě bodovali. Byla i další dobrá utkání. V některých jsme měli ale smůlu.

Kde Vás provázely problémy?
Ani ty nás bohužel neminuly. Hráli jsme celou sezonu poměrně s úzkým hráčským kádrem. Provázela nás mimo jiné i zranění, kde jsme přišli na dlouhou dobu o Bačovského, Domitera a další. Tréninkový proces nám narušilo i to, že kluci mají různá zaměstnání a chodí na směny. Tomu se ale nikdy bohužel nevyhneme.

Jak jste byl spokojen s výkony jednotlivých hráčů?
Myslím, že kluci vyloženě nezklamali. V zimě jsme posílili do brány i do útoku. Furtchak si svoje splnil a dobře zapadli i Kuba Šrom a mladý Petřík. Ambice naznačili v průběhu jara také nadějní naší dorostenci Biskup, Šimčík a Dvořák. Za loňskou sezonu bych chtěl všem klukům, kteří se na ní podíleli, poděkovat.

Jak se chystáte na nastávající ročník krajského přeboru 2010/2011?
Spoléhat budeme na stávající kádr mužstva a naše odchovance z dorosteneckého týmu, které chceme postupně zabudovat do mužstva. Zájem mámě dále o služby Šroma a mladého důrazného útočníka Petříka. Z hostování se nám vrací Fúska a Martin Tabach, který hrál minulou sezonu v Chomýži. Jednáme ještě o dalším případném posílení mužstva a uvidíme, jak vše nakonec dopadne.

Kdy zahajujete letní přípravu, a kde se budete připravovat?
Letní fotbalové přípravné období zahájíme v úterý třináctého července a připravovat se budeme včetně přípravných utkání výhradně na vlastním stadiónu. Sérii přípravných utkání začínáme v sobotu sedmnáctého července v šest hodin odpoledne zápasem s dorostem Slezského FC Opava. Po týdnu pak budou postupně následovat utkání s divizním béčkem Opavy, Mikulovicemi a Horním Benešovem. Nový ročník krajského přeboru začneme v neděli čtrnáctého srpna od pěti hodin odpoledne na našem hřišti před vlastními příznivci zápasem s Petřkovicemi.