Domácí fotbalisté vstoupili do utkání s Břidličnou před necelou třístovkou svých natěšených příznivců velmi aktivně. Hned 
v první minutě ohrozil branku hostů Bačovský a tentýž hráč otevřel o minutu později skóre utkání. Po pěkné kombinační akci domácích se dostal až před brankáře Břidličné a chytrým lobem vstřelil vedoucí branku svého týmu.

Krnovští byli nadále v úvodních minutách aktivnější a měli další možnosti. Břidličná je i zásluhou Zifčáka v bráně přežila a postupně se z tlaku domácích vymanila. V 19. minutě ale ztratili hosté nejen v nedělním utkání, ale pravděpodobně i na delší dobu Kučeru, který utrpěl po souboji se soupeřem vážnější zranění nártní šlachy.

Břidličná v dalších minutách bojovala a snažila se soupeři vyrovnat. Krnov byl ale v prvním poločase fotbalovější a důraznější. Akce domácích byly velmi nebezpečné. Vydařená střela Daříčka zaměstnala brankáře hostů a také průniky a centry ze stran zaváněly gólem v síti Břidličné. Hosté hrozili centry a v útoku zejména Holčákem, domácí si ale vždy poradili.

Ve 36. minutě zahrával Holčák standardní situaci, jeho míč do velkého vápna domácích poslal na branku Furčáka Jiříčný, ale krnovský gólman byl na správném místě. Domácí šli za vítězstvím a tlačili se do velkého vápna soupeře. Ve 41. minutě vybojovali Krnovští rohový kop a po Klementově centru a zaváhání brankáře hostů vstřelil hlavou Bačovský zblízka druhou branku krnovského mužstva.

Hosté do přestávky již nic výrazného nevymysleli a do šaten si v polovině odnesli dvoubrankový náskok domácí fotbalisté. Od začátku druhého poločasu krnovští fotbalisté polevili a využívat toho začali hráči Břidličné. Hrál se vyrovnaný fotbal. Akce se střídaly na obou stranách.

V 50. minutě pálili mimo domácí branku Kršek a po něm nedůrazný Holčák. Na druhé straně musel po dvou gólem zavánějících centrech zasahovat Zifčák, domácí ale míč za jeho záda neprotlačili.

V 55. minutě zahrozil hostující Kamil Kocúr, ale Furčákovu bránu minul. Po protiútoku domácích oplácel stejnou mincí Krnovský Klement, ale také bez efektu. V 75. minutě byl před brankou Břidličné další nepříjemný závar, domácím scházel konečný důraz.

O chvíli později unikl jeden z nejlepších hráčů hostů, Roman György, na jeho nebezpečný centr před branku soupeře ale nikdo nedosáhl. Hned následně se dostal k míči Kamil Kocúr, ale místo přihrávky na dobře postaveného spoluhráče zvolil ve velkém vápně Krnova střelu, ta ale mířila vysoko nad.

V závěru ještě domácí zatopili před brankou hostů, ale skóre se neměnilo, stejně jako po střele Holčáka v posledních vteřinách utkání. Krnov si po vítězství 2:0 odnesl z hrací plochy tři body. V příštím utkání hostí Krnovští v neděli opět na vlastním hřišti od 15.30 hodin celek Dětmarovic. O důležité body bude bojovat i Břidličná, která přivítá na svém hřišti od 15.30 hodin Kravaře.

„Domácí byli hlavně v prvním poločase fotbalovější a důraznější a po zásluze asi vyhráli. Myslím ale, že jsme neodehráli špatné utkání, ale možnosti, které jsme si vytvořili, jsme nedokázali dotáhnout anebo jsme je zakončili nedůrazně," řekl stručně k zápasu kouč Břidličné Petr Kostelník.

Jeho protivník Petr Hrdlička přidal svůj pohled: „Vstup do soutěže nám vyšel. Získali jsme důležité a chtěné tři body. Víme o kvalitě soupeře z Břidličné, který bojuje o záchranu a o každý bod, a i proto to nebylo pro nás jednoduché utkání. Jsme rádi, že jsme jej i na těžkém terénu zvládli," dodal 
k zápasu trenér Krnova.

FK Krnov – TJ Břidličná 2:0 (2:0)
Branky: 2. a 41. Bačovský

FK Krnov: Furčák – Zelník, Biskup, Kozák, Daříček – Bartoníček, Adam Ondra (74. Štěpán Ondra) – Hudský (81. Šmíd), Dankovič, Klement (65. Uherek) – Bačovský (86. Dvořák). Trenér: Petr Hrdlička
TJ Kovo Břidličná: Zifčák – Michal Kocúr (88. Chudý), Jiřičný, Cálek, Kršek (82. Jan Kocúr) – Kladniček, Roman György, Jahoda, Kamil Kocúr – Holčák, Kučera (19. Marián Minich). Trenér: Petr Kostelník