Vedoucí celek krajského přeboru FK Krnov má za sebou start do jarní části soutěže. A byl to start úspěšný. Na svém hřišti porazili krnovští fotbalisté mužstvo Frýdlantu nad Ostravicí.

Po vydařené přípravě, která se celá odehrála na umělém trávníku, se už Krnovští těšili na trávu klasickou. Po podzimu mají našlápnuto na celkové vítězství, i když situace na špici krajského přeboru je velice vyrovnaná. Druhá Pustá Polom nasbírala stejný počet bodů. „První jarní krok bude hodně důležitý. Pokud vyhrajeme, mužstvo získá klid do dalších zápasů,“ mínil před utkáním domácí kouč Antonín Hudský.

Raketový úvod

Jak se na ostrý zápas těšili, dokazovali krnovští fotbalisté hned od úvodního hvizdu. Hráli aktivně, soupeři moc nepůjčovali balón a tlačili se před jeho branku. Po necelých třech minutách se už skóre poprvé měnilo. Své střelecké kvality, které ukazoval i v závěru přípravy, potvrdil Jakub Šrom, 1:0.

Frýdlant rychlé vedení Krnova zaskočilo. Zato domácí neustále útočili a hledali si cestičky ke svatyni protivníka. Ve třinácté minutě se mohli radovat podruhé. Nejmenší hráč na hřišti Ondřej Bartoníček se opřel do míče a rozvlnil síť za zády frýdlantského brankáře, 2:0.

Druhá branka vlila domácím ještě více krve do žil. Vytvářeli si brankové příležitosti jako na běžícím pásu. Povedenou technickou střelou se prezentoval znovu Bartoníček, ale nemířil přesně. Do zakončení se tlačil také Šrom, bez úspěchu. Asi největší gólovku si vytvořil Jiří Šimčík. Podařilo se mu dostat až před hostujícího gólmana. Tomu udělal kličku a obešel jej. Jeho střelu však z prázdné branky vykopli frýdlantští obránci.

Soupeř potrestal neproměněné šance

Svými neproměněnými šancemi jakoby Krnované urazili fotbalového boha, a tak přišel trest. Ve středu hřiště přišli osm minut před přestávkou o míč. Následoval dlouhý nákop za obranu. Útočník Frýdlantu utekl všem, dal si sice balón daleko od nohy, ale krnovští obránci zatáhli v pokutovém území za záchrannou brzdu. Rozhodčí ji ocenil jen žlutou kartou místo červené. V každém případě kopali hosté penaltu, kterou Šigut bezpečně proměnil, 2:1.

„O poločase jsem klukům říkal, že se nic neděje. Snažil jsem se je uklidnit, ať hrají pořád stejně, soustředí se na svůj výkon a bude to dobré,“ objasnil svou přestávkovou promluvu k týmu trenér Hudský.

Ve druhé půli pohlídali výsledek

A hráči svého kouče poslechli. Stále měli více ze hry, drželi míč více na svých kopačkách a opět si vytvářeli šance. Už jich nebylo tolik jako v prvním poločase, ale to nikomu nevadilo. Tváří v tvář brankáři se dostal Marcel Cudrák, ale přestřelil. V šestašedesáté minutě byl v šestnáctce faulován domácí Lukáš Mitura. Ani teď rozhodčí nezaváhal a ukázal na penaltový puntík. Také krnovský exekutor Tomáš Hudský nezaváhal a zvýšil na 3:1.

Ještě v závěru dostal míč za brankovou čáru počtvrté Šrom, jeho dorážka však přišla z ofsajdu, proto nemohla být branka uznána. To ale nevadilo a krnovští fotbalisté vstoupili do jara úspěšně, na stavu 3:1 se už do konce nic nezměnilo.

„Vstupní zápas je za námi a máme důležité tři body. Frýdlant k nám přijel bránit a proto takovému betonu se vždycky špatně prosazuje. Ale začali jsme dobře, dali gól hned na začátku a to nám hodně pomohlo. Dali jsme sice tři góly, ale neproměnili další jasné gólovky. To je škoda. Herně ještě je co zlepšovat, ale kluci hráli dobře. Teď nás čeká těžší zápas s Hradcem. To bude trochu jiný fotbal. A hlavně za čtrnáct dní druhá Pustá Polom. Jak říkám, vstup se povedl, teď na to navázat,“ okomentoval vítězné utkání šéf krnovské střídačky Antonín Hudský.

FK Krnov – Frýdlant nad Ostravicí 3:1 (2:1)