Krnovští sice disponují hned třemi brankáři, ale ani jeden není momentálně úplně fit. Taras Furtchak už skoro půl roku laboruje se zraněným kolenem, k němu přibyl na marodku i Miroslav Petr, nová posila z Krásných Louček. V posledním přípravném střetnutí proti béčku SFC Opava musel odstoupit už ve dvacáté minutě, když šel do souboje s protihráčem.

„Vyšetření CT ukázalo zlomeniny zápěstních kůstek," prozradil diagnózu krnovský kouč. Petr si tak minimálně na pět týdnů od fotbalu odpočine. Ani Jakub Řeháček, který odchytal celé divizní jaro, není ve stoprocentním stavu. „Má problémy s ramenem, uvidíme, jak to s ním bude," povzdychl si Hudský.

Situace s hráči do pole je obdobná. Klíčový záložník Tomáš Hudský bude mimo hru dlouhodobě, čeká na operaci utrženého svalu. K dispozici pro utkání v Polance nebude ani staronová posila z Opavy František Kaštovský. „V přípravě si poranil kotník a má tam natažené vazy," pokračoval ve výčtu svých marodů lodivod žluté krnovské bárky.

V prvním kole krajského přeboru nenastoupí ani dva krnovští „Rakušané". Navrátilci z Rakouska Vladimír Klement s Michalem Krčmaříkem stále nemají vyřízené registrace. „Všechno závisí na tom, kdy budou dořešeny papírové věci. Je to na úřednících na fotbalové asociaci. Nám nezbývá, než čekat," krčil rameny ustaraný trenér.

A ještě jedna rána postihla fotbalové šiky FK Krnov. Mladý a talentovaný záložník Jiří Šimčík odchází na hostování do Jiskry Rýmařov hrající I. A třídu. „Jirka přišel, že by chtěl hrát v Rýmařově. Bavili jsme se o tom a nechtěl jsem mu bránit. Tak jsme se dohodli na hostování," objasnil další ztrátu Hudský. Šikovný blonďák tak bude svému mateřskému oddílu minimálně půl roku velmi chybět.

Poskládat sestavu pro první kolo se tak stává pro Antonína Hudského v podstatě neřešitelným úkolem. „No, jsem z toho už docela nervní," vyznal se ze svých pocitů padesátiletý kouč a pokračoval: „Opravdu ještě nevím, v jaké sestavě budeme hrát. Kdyby bylo na mě, tak zruším celou herní přípravu, stejně je to jen k tomu, aby se někdo před sezonou zranil. Vždycky to tak dopadne."

Pak se ale na celou situaci podíval realistickým okem. „Zkusíme v Polance uhrát slušný výsledek s tím, co máme k dispozici. Zkusíme neprohrát a přivézt alespoň bod, i když to bude hodně složitý úkol," dodal na závěr trenér Hudský.

Nedělní utkání Krnova v Polance má výkop v 17.00 hodin. Přejme krnovským fotbalistům, aby do nové sezony, i přes velké komplikace, vstoupili úspěšně.