Hned na začátku měl velkou šanci Navrátil. Šel sám na brankáře, byl faulován ještě před šestnáctkou, ale místo červené karty udělil sudí jen žlutou. Pak pokračoval spíše opatrný fotbal, veškeré akce končily daleko od branek, většinou faulem. Krnovští byli o něco aktivnější a to se jim vyplatilo. Ve dvaadvacáté minutě se odražený míč dostal ke Sklenaříkovi, který z halfvoleje trefil šibenici, 1:0.

Velké věci se začaly dít až po přestávce. V padesáté druhé minutě přišla chvíle Navrátila. Prošel ve velkém vápně mezi čtyřmi protihráči a nekompromisně trefil pod břevno, 2:0. Krnov druhý gól nabudil a přišly další hřebíčky do dětmarovické rakve. O sedm minut později hodil Sklenařík rychle aut na Krčmaříka, ten prošel kolem protivníků jako kolem kuželek a šajtlí trefil k tyči, 3:0.

Dětmarovice se snažily o dlouhé míče za obranu, ale nedařilo se jim to. Skóre mohl navýšit Ostrák, který byl teprve dvě minuty na hřišti. Gólman hostí špatně vyrazil míč a mladý Krnovák z hranice šestnáctky napálil jen břevno. Čtvrt hodiny před koncem přišla souhra po ose Šimčík, Ostrák, Krčmařík a poslední jmenovaný trefil zadní tyč, 4:0.

Jen jednou zahrozili i hosté. Jejich útočník obešel Dankoviče i Furčaka, ale než stihl skórovat, Dankovič svou chybu napravil. A pak přišly ještě dva výrazné momenty Lukáše Krčmaříka.

V pětaosmdesáté minutě završil hattrick. Zahrával standardku snad ze čtyřiceti metrů, balo propadl houštinou těl a zapadl k tyči, 5:0. Za sto dvacet vteřin pak tentýž fotbalista kopal roh takovým způsobem, že se míč čil přímo od praporku až do horního růžku, 6:0.

Krnovští fotbalisté předvedli neskutečné představení. Není divu, že ze hřiště odcházeli za bouřlivého potlesku tří stovek diváků.

FK Krnov – Dětmarovice 6:0 (1:0)
Branky: 59., 76., 85. a 87. Krčmařík, 22. Sklenařík, 52. Navrátil
Krnov: Furčak – Daříček (80. Šmíd), Dankovič, Švrček, Šimčík – Charalambidis (62. Hudský), Bartoníček, Adam Ondra (66. Havlíček), Navrátil (77. Dvořák) – Sklenařík (72. Ostrák), Krčmařík. Trenéři: Antonín Mura, Panaiotis Melios

Antonín Mura: Myslím, že máme na všechny v krajském přeboru

Kouč krnovských fotbalistů Antonín Mura byl po zápase, v němž jeho svěřenci rozstříleli Dětmarovice 6:0, více než spokojen.

Porazili jste druhé Dětmarovice 6:0, to jste asi nečekal.

Lhal bych, kdybych řekl, že ano. Ale samozřejmě jsme chtěl vyhrát. Myslím, že máme úplně na všechna mužstva, která 
v krajském přeboru hrají, ale někdy to je o štěstí. Dneska nám to tam padalo úplně všechno, co se dalo.

Na to, že šlo o druhý tým tabulky, tak soupeř nic moc nepředvedl.

Ze začátku docela kousali. Hodně běhali, dostávali balon před branku, měli jsme s tím docela problémy. Věděl jsem, že to je zkušený tým, že si budou dávat míč do nohy. Kdyby se jim povedlo dát gól jako prvním, mohlo být zle. Ale pak jsme je zchladili, 2:0, 3:0 a bylo to dobré.

Ještě za stavu 0:0 pronikal váš hráč sám na brankáře a byl faulován těsně před šestnáctkou a byla z toho jen žlutá karta. Jak jste to viděl vy?

To měla být jasně červená karta. Našeho hráče už nikdo nemohl zastavit, zakřižovat, nic. Mohlo to utkání ovlivnit, ale to už je teď jedno.

První půle skončila jen jednobrankovým vedením…

Neproměnili jsme tam ještě další šance. Ale viděli jste, že když se dala druhá třetí branka, tak už to byl náš koncert.

Opět se probudil Lukáš Krčmařík, když vstřelil čtyři branky, to není až tak obvyklé.

To je přesně to, co si od něj představuji. Rozstřílel se, a tak to má být. On musí být ten rozdílový hráč.

Před zápasem jste měl problém se sestavou, Šimčík, Daříček nebyli zdravotně v pořádku, ale hráli.

Hráli oba. Jirka Šimčík nakonec na ten svůj naštípnutý palec botu obul. A hrál výborně.

Takové vítězství asi dokáže hodně zvednout tým nahoru, navíc když přijde po první jarní prohře.

Určitě ano, klukům to zvedne sebevědomí. Bohužel takhle hrajeme jenom venku, musíme to předvést i venku. Musíme vozit body ze hřišť soupeřů, manšaft na to máme.

Čím to je, že podáváte doma a venku tak rozdílné výkony?

Venku hrajeme jakoby trochu se strachem. Nedáme gól a jsme nervózní. Možná dneska pomohlo, že jsme dali Lukáše Krčmaříka ze zálohy pod hrot. A vyplatilo se to.

Je ten podhrot místo, kde se Lukáš cítí lépe?

On sám nejraději hraje takového volného hráče. Hraje hodně po kraji, v tom si libuje. Hlavně když hraje na straně, kde je tribuna, když může divákům něco ukázat. Je to hráč, který se fotbalem baví, vyhecuje ho podpora diváků, je pak rád za každou fintu, která se mu povede.

Sice dal čtyři branky, ale nebylo to jen o něm, že?

To víte, že ne. Celé mužstvo hrálo výborně, Švrček vzadu s Dankovičem do ničeho soupeře nepustili. A přidali se úplně všichni.

Dali jste šest gólů, ale určitě potěší i ta nula vzadu.

Ta je hodně důležitá. To bych byl hodně naštvaný, kdybychom dostali gól – 6:1, to bych bral skoro jako remízu (směje se).