Úvod utkání zvládali lépe hosté z Krnova. Vytvořili si převahu, kterou však nedokázali gólově zúročit. Domácí se dlouho nemohli dostat ven z vlastní poloviny a velice těžko se prosazovali přes výborně hrající obranu hostů. Největší šanci prvního poločasu měl v jednadvacáté minutě Hrubý, který unikl obraně Valachů. Jenže domácí brankář svůj tým podržel.

Druhý poločas měl obdobný průběh. Krnov byl mírně lepší a vytvářel si gólové příležitosti. V 55. minutě se z dálky opřel do míče Ostrák. Ale opět výborný zákrok brankáře Valašského Meziříčí s pomocí břevna gólu zabránil.

První branka tak přišla až o osm minut později. Havlíček poslal pěknou přihrávkou do úniku Hrubého, který zajistil střelou k tyči hostům vedení. O dvě minuty později však bylo vyrovnáno, když domácí útočník využil jednu z mála chyb krnovských obránců.

Hned poté přišel tlak valašského mužstva, ale ten Krnov ustál a sám utkání rozhodne ve svůj prospěch. Běžela 83. minuta, když Havlíček rychle rozehrál přímý kop. Výborným pasem za obranu oslovil Juřinu, který v šanci zachoval chladnou hlavu a prostřelil domácího brankáře.

O pět minut později přišlo definitivní rozhodnutí. Za otevřenou obranu Valašského Meziříčí poslal míč Ostrák. Na něj si naběhl Hendrych a potřetí rozvlnil síť. Závěr si už krnovští dorostenci pohlídali a nic domácím nedovolili.

Trenér Marin Lhotka byl s výkonem svých svěřenců více než spokojen. „Bylo to velice kvalitní utkání. Chválím kluky za velice poctivý a týmový výkon. Vytvořili jsme si více brankových příležitostí, a proto si po zásluze odvážíme tři body. V utkání jsme si prošli krizí mezi 65. a 75. minutou, kdy jsme inkasovali a domácí si připravili ještě jednu šanci.

Ale kluci to výborně ustáli a na závěr se sami prosadili. Důležitá výhra u kvalitního soupeře," zhodnotil krnovský kouč.

TJ Valašské Meziříčí - FK Krnov 1:3 (0:0)
Branky Krnova: 63. Hrubý, 83. Juřina, 88. Hendrych
FK Krnov: Boček - Blažek, Ostrák, Rolný, Tilkeridis, Juřina (88. Benian), Hendrych, Zeman (64. Okřina), Turek (57. Mohyla), Havlíček, Hrubý (83. Pavlíček). Trenér: Martin Lhotka