Lídr krajského přeboru FK Krnov odehraje v neděli další utkání jara na domácí půdě. Soupeřem mu bude sedmý celek soutěže Hradec nad Moravicí. Na podzim krnovští v Hradci prohráli 1:3, teď budou chtít porážku svému protivníkovi oplatit.

Kouč o kvalitách soupeře ví

Oba celky se navzájem velice dobře znají. „V podstatě se nemáme navzájem čím překvapit, my víme o jejich silných stránkách i slabinách, stejně tak oni ví o nás,“ povídal krnovský trenér Antonín Hudský. Mužstvo Hradce přes zimu posílilo kádr. Mezi jeho opory patří i bývalí hráči SFC Opava Schreier se Štýbarem.

„Mají hodně kvalitní mužstvo, ale my taky. Bude to vyrovnané utkání a rozhodnou maličkosti. Fotbal je o chybách a ty rozhodnou. Kdo jich udělá více, prohraje. Důležitá bude momentální forma hráčů,“ pokračoval v prognózách kouč Krnova.

Krnov chce tři body a odskočit Polomi

Pro krnovský tým je utkání mimořádně důležité. Zatímco jeho největší soupeři v boji o čelo tabulky hrají na hřištích soupeřů, Krnované mohou podruhé za sebou využít výhody domácího prostředí. „Je to určitá výhoda. Doma se hraje lépe a toho chceme využít. Náš největší konkurent Pustá Polom hraje na hřišti Frýdlantu nad Ostravicí, který jsme v minulém zápase porazili. Frýdlant potřebuje body, takže budou chtít taky doma vyhrát. Pokud by Pustá Polom body ztratila a my vyhráli, trochu jim poodskočíme. Ale to ukáže až neděle,“ spekuloval Hudský.

Šéfovi krnovské lavičky je jasné, že cesta k úspěchu povede přes stoprocentní práci a nasazení všech fotbalistů. „Jak už jsem řekl, svým klukům věřím. Zase budeme sázet na kolektivní výkon, o tom fotbal je. Musíme zodpovědně přistupovat ke každému souboji, ke každému míči, prostě na hřišti makat,“ uvedl Antonín Hudský a dodal: „Chceme všechny tři body a uděláme pro to na hřišti maximum.“

Kouč FK Krnov zve všechny fanoušky, aby přišli tým podpořit. „Mělo by být hezky, tak budeme rádi, když našich příznivců přijde co nejvíce. Úplně jinak se hraje, když stadiónem zní: Žluto-modří, do toho!,“ uzavřel domácí trenér. Utkání krnovského mužstva s Hradcem nad Moravicí začíná v neděli v 15.30 hodin.