A favorit svou roli potvrzoval, když se držel více na míči a tlačil se do ofenzivy. Ve 24. minutě zachránil domácí brankář Jaška, když chytil hlavičku Baranka z bezprostřední blízkosti. O tři minuty později se dostali ke slovu Krnovští. Adam Ondra dostal pas za beky, ale pod nohy mu skočil gólman Buček, odražený míč se dostal ke Kuželovi, ten ale z úhlu minul branku.

Hrálo se nahoru dolů, ale krnovské akce končily na hranici šestnáctky, zatímco hosté se tlačili až k brance Jašky.

Po přestávce pokračoval aktivní fotbal. Ve dvaapadesáté minutě přišla rozhodující akce. Domácí házeli aut, ale Petřkovičtí jim balon sebrali a po pěkné kombinaci se dostali až do vápna. Obránci si nestihli přebrat hráče a Maceček se dostal až před brankáře. On se v takových případech nemýlí, 0:1.

Pak přišla další pohroma, pro zranění musel odstoupit Bartoníček. Čtvrt hodiny před koncem přišlápl soupeř v souboji Šimčíkovi kotník a krnovského beka museli ze hřiště odnést.

Petřkovice už v závěru pozorně bránily a Krnov se dostával jen do náznaků šancí. Většina akcí končila u Korbela, který se proti přesile obránců nedokázal prosadit. Hosté zdržovali a přibývalo faulů. Několikrát vzplály i emoce, ale to vše ukončil hvizd hlavního sudího, kterého domácí fanoušci vyprovázeli sprškou nadávek.

„Věděli jsme, že Petřkovice mají výborné a hlavně zkušené mužstvo. Byli fotbalovější, měli větší držení míče. My jsme se snažili, ale dál než k jejich šestnáctce jsme se nedostali. Nevytvořili jsme si ani jednu vyloženou šanci. A po našem autu na polovině přijde chyba a my z ní dostaneme gól. Bohužel někteří naši hráči, kteří na jaře i na začátku podzimu patřili k tahounům, tu výkonnost už nemají. Navíc se nám zase rozšířila marodka," zhodnotil utkání kouč Antonín Hudský.

FK Krnov – Odra Petřkovice 0:1 (0:0)
Branka: 52. Maceček
Krnov: Jaška – Havlíček, Daříček, Švrček, Šimčík (75. Mohyla) – Kužel, Bartoníček (57. Hudský), Šustr, Navrátil – Krčmařík (57. Korbel), Adam Ondra. Trenér: Antonín Hudský

Antonín Hudský: Hráči, kteří mají patřit k tahounům, nemají momentálně potřebnou výkonnost

Fotbalisté Krnova se s koncem podzimu dostali do bludného kruhu. Mají množství zraněných, tím pádem úzkou lavičku, navíc někteří hráči i se zraněními nastupují. Tým se snaží, ale nestřílí branky a prohrává. Je vidět, že na krnovských fotbalistech sedí psychická deka.

Naposledy se to projevilo v domácím utkání s velice silnými Petřkovicemi, se kterými prohráli 0:1. Osu mužstva, lídra tabulky divize, tvoří exbaníkovský gólman Buček, velezkušený Wozniak a střelec Maceček. A přestože Krnováci bojovali, něco jejich výkonu přece jen chybělo. Krize tedy pokračuje.

Trenér Antonín Hudský po utkání těžko hledal slova. „Petřkovice jsou kvalitní soupeř, očekávali jsme hodně těžké utkání. A na druhou stranu musím říct, že někteří naši hráči jsou prostě špatní," mířil kritikou do vlastních řad krnovský kouč.

Momentálně je asi vaším největším problémem úzký kádr, že?

Je pravda, že v osmi lidech fotbal opravdu nejde hrát. Navíc zranění přibývají. Znovu si ho obnovil Ondra Bartoníček, což je pro nás nenahraditelná ztráta.

Přesto jste v duelu s tak kvalitním soupeřem jen jednou inkasovali.

Sice jen jeden, ale ten rozhodl. A byl to hloupý gól. Z našeho autu, de facto na útočné polovině, kdy ztratíme balón a z toho dostaneme gól. Pro mě je to nelogické.

Dlouho jste drželi se soupeřem krok.

Petřkovice byly určitě fotbalovější, ale my jsme po celý zápas bojovali. Udrželi jsme bezbrankový první poločas, což bylo pozitivní.

Oproti krnovským zvyklostem, kdy se do šancí dostáváte, tentokrát to bylo jiné. Z vaší strany tam nebyla ani jedna vyložená příležitost, že?

Je to pravda. Petřkovice se výborně vracely. Vždycky jsme se dostali po jejich šestnáctku a tam to skončilo. Nebyli jsme schopní se k nim dostat. Míče nám odskakují, hážeme si auty někde na hlavu, ne ramena. Takhle jsem si rozhodně podzimní rozlučku s domácím prostředím nepředstavoval. O to víc chci poděkovat divákům, že jich přišlo tolik.

Myslíte, že po sérii neúspěchů už leží na hráčích nějaká deka?

Těžko říct. V zápase jakoby na kluky sedla nervozita, bojí se hrát, chybí tam odvaha, vetší sebevědomí. Na tréninku je to v pohodě, všechno paráda, přijde zápas a nic.

Situaci nepřidává ani marodka. Ondřej Bartoníček odstoupil z utkání hodně brzy, Jiřího Šimčíka pak museli po střetu odnést s bolavým kotníkem. Jak to momentálně vypadá?

A ještě Adam Ondra nastoupil s horečkou. Jirku přejeli po kotníku a v první chvíli to vypadalo zle. Ale snad se to dá dohromady. Ondra Bartoníček by vůbec nehrál, ale přemluvili jsme ho už před minulým zápasem. Hraje se zraněním. Odstoupil právě kvůli tomu svému kolenu. Taky v jeho případě doufám, že o víkendu do Havířova pojede.

Jedinou posilou, která k vám přišla na poslední chvíli, je ofenzivní fotbalista Adam Korbel. Ale asi se taky neprosazuje, jak byste si představoval, že?

Adama jsme získali na poslední chvíli před uzavřením hostování. Museli jsme nějak řešit problém s marodkou. Venkovní zápasy ale odehrál dobře, doma je to trochu slabší. Ale spíše mě mrzí jiná věc. Kluci, kteří patřili na jaře a na začátku podzimu k tahounům, tak už těmi tahouny nejsou. Nemají tu výkonnost a to pak sráží celý tým.

Do konce podzimu vám zbývají dvě utkání, v Havířově a ve Slavičíně. Co je od nich třeba očekávat?

Je to hodně těžké rozlosování, navíc oba soupeře máme venku. Můžeme jenom překvapit. My hlavně potřebujeme ten podzim dohrát a přes zimu se dát pořádně dohromady. Momentálně s tou stávající situací moc dělat nejde. Prostě zabojovat ještě v těch posledních dvou zápasech a pokusit se urvat nějaké body.