První polovina patřila jednoznačně hostům z Krnova. „Jasně jsme domácí přehrávali a vytvářeli si jednu šanci za druhou," povídal krnovský trenér Antonín Mura, ale hned dodával: „Ale zase jsme je neproměňovali." V „gólovkách" se ocitli postupně oba útočníci, Krčmařík i Sklenařík, potom i krajní záložník Navrátil. „Po půlhodině to klidně mohlo být 3:0 a nebylo by co řešit," poznamenal Mura.

Naštěstí ve třicáté čtvrté minutě předvedl povedenou akci hračička Krčmařík. Domácí brankář na hranici šestnáctky nechytil dlouhý míč, ale jen jej vyrazil. „Asi se bál, že kdyby ho chytil, tak pak vyšlápne z vápna," popisoval kouč hostí.

Krčmařík balon získal, obešel dva beky a pak mezi nimi poslal kulatý nesmysl do sítě, 0:1. Těsně před poločasem došlo k nepříjemné události. Šimčíka trefil protihráč do zraněné nohy a pro krnovského obránce zápas skončil. Do druhé půle ho nahradil Hudský.

V úvodu druhého poločasu pokračovali Krnovští v tlaku. Ve dvaašedesáté minutě pronikl do velkého vápna Krčmařík a byl sestřelen. Domácí bek vyfasoval druhou žlutou a také červenou kartu. K penaltě se postavil Švrček, ale domácí brankář jej vychytal.

„Do tohohle momentu jsme byli lepší. Když hráli domácí v jedenácti, tak jsme je přehrávali. Paradoxně když byli v deseti, hru vyrovnali a dokonce nás i tlačili," uváděl Antonín Mura. Deset minut před koncem mohla Pustá Polom vyrovnat. Domácí útočník se řítil sám na Furčaka, ale krnovský gólman se zaskvěl.

Pojistku přidali Krnováci ve druhé minutě nastavení. Do krnovské šestnáctky šel spoluhráčům pomoci i brankář soupeře. Sklenařík s ním vyhrál souboj a utekl přes celé hřiště až do prázdné branky, 0:2.

„Bylo to výborné utkání, hrál se technický fotbal. První polovina byla o dost lepší. Někdy to tak bývá, že proti deseti se hraje hůř, a to se potvrdilo i v Pusté Polomi. Hodně nás podržel Taras Furčak. Za tři body jsem hodně rád," zhodnotil duel Antonín Mura a dodal:

„Teď nás doma čekají první Petřkovice. Nemáme co ztratit. Navíc proti týmům, které chtějí hrát fotbal, se hraje dobře. Hlavně doufám, že si diváci přijdou na své."

Pustá Polom – FK Krnov 0:2 (0:1)
Branky: 34. Krčmařík, 90.+2 Sklenařík
FK Krnov: Furčak – Daříček, Dankovič (82. Patrik Havlíček), Švrček, Šimčík (46. Hudský) – Charalambidis, Bartoníček, Adam Ondra (80. Šmíd), Navrátil (85. Dvořák) – Sklenařík, Krčmařík. Trenéři: Antonín Mura, Panaiotis Melios