V 7. minutě o sobě dali vědět také Krnovští. Po rohovém kopu Klementa ale Adam Ondra pálil nad svatyni domácích. Diváci mohli dále sledovat větší střeleckou aktivitu Břidličné. Krnov odpovídal technickým, kombinačním projevem a snahou o držení míče na svých kopačkách. V 10. minutě vyslal svůj první střelecký pokus na bránu Krnova domácí Ondruška, ale netrefil.

Ve 14. minutě hasil na poslední chvíli nebezpečí před svou bránou stoper Břidličné, Jiřičný. Hosté pokračovali v taktickém výkonu a domácí ve snaze vstřelit vedoucí gól. V 18. minutě vypálil nebezpečně domácí György, ale míč šel půl metrů vedle Petrovy svatyně.

Ve 25. minutě dostali hosté příležitost zahrávat trestný kop, ale Klement do správného místa netrefil. O další dvě minuty později byl ve střelecké příležitosti znovu hostující Klement, opět bez efektu. Po půlhodině hry domácí zatlačili Krnovské do velkého vápna, Ondruška po závaru branku hostů přestřelil. Tentýž hráč vyslal na hostující bránu ve 34. minutě parádní střelu z dobrých pětadvaceti metrů, ale krnovský gólman Petr opět vytáhl skvělý zákrok a míč vyrazil na roh.

Ve 37. minutě hlavičkoval po centru Holčáka na branku Krnova Jiřičný, míč skončil v náručí brankáře Petra. Závěr první půle byl dramatický. Ve 40. minutě centroval nebezpečně krnovský Klement, domácí odvrátili na roh. Hned z protiútoku zahrozil střelou domácí Kučera, gólman Petr neměl potíže.

V samotném závěru poločasu byl v nadějné příležitosti Kamil Kocúr z týmu domácích, ale těsně minul. Na druhé straně postupovali do nebezpečného protiútoku Krnované, ale akce po ose Klement, Cudrák nebyla dotažena do konce. Poločas tak skončil bez branek.

Druhý poločas začal nebezpečným závarem před brankou hostů, stav se zase neměnil. V 50. minutě se dral do šance hostující Klement, efekt v podobě gólu se nedostavil. V 51. minutě zahrával trestný kop domácí Ondruška, střelecké kopačky ale neobul. Hrál se vyrovnaný fotbal s podobným obrazem, jako v první půli.

Břidličná chtěla strhnout vedení na svou stranu a útočila. Hosté pokračovali v taktickém výkonu a čekali na svou příležitost. V 61. minutě zahrával další trestný kop Ondruška z týmu domácích, branku netrefil. Krnov se mohl dočkat v 66. minutě vedoucí branky. Domácí vyrobili chybu a akcí hostů z pravé strany útoku se dostal míč až k Adamu Ondrovi, který z bezprostřední blízkosti trefil jen spojnici břevna a tyče opuštěné domácí branky.

O chvíli později mohli vést hráči Břidličné. Ondruškovi konečně vyšel trestný kop, ale brankář Krnova jej vytěsnil na tyč a následný rohový kop.

Utkání spělo ke konci a oba týmy chtěly rozhodnout. Podařilo se to Krnovu. V 82. minutě ztratil obránce Břidličné trestuhodně míč ve středu hřiště, Krnovští založili po pravé straně rychlý protiútoku a po ideální přihrávce Dvořáka zakončoval gólově Košárek do prázdné brány domácích.

Břidličná odpověděla o minutu později, kdy mohl vyrovnat Kamil Kocúr. Míč z pravé strany velkého vápna ale poslal těsně vedle tyče Petrovy svatyně.

Krnov hrál v závěru zkušeně a šel za vítězstvím. V 87. minutě mohl cestu hostům za výhrou zkomplikovat Holčák, ale ani on se neprosadil. Definitivní rozhodnutí přišlo v 89. minutě. Domácí obrana ve snaze vyrovnat se vysunula do útoku. Míč ale získal ve středu hřiště hostující Klement, poslal jej přes hráče Břidličné na nabíhajícího Cudráka a ten chladnokrevně samostatný nájezd proměnil ve druhou branku hostů.

V závěru mohl zmírnit pro domácí krutou porážku Kamil Kocúr, ale hlavou z malého vápna poslal míč jen do náruče opory v krnovské bráně, Miroslava Petra. Břidličná si tak z prvního vystoupení na vlastním hřišti v soutěži krajského přeboru odnesla krutou porážku 0:2.

„Myslím, že jsme měli na bod. Na hostech byla znát větší zkušenost, ale my jsme si vypracovali více střeleckých příležitostí a sehráli vyrovnanou partii. Na to se ale nehraje a zaplatili jsme tak daň nováčka," řekl o utkání zklamaný domácí trenér Petr Kostelník.

Hostující kouč Petr Hrdlička svého kolegu doplnil. „Jeli jsme tady s respektem. Břidličná měla v první půli určitě více ze hry i větší šance. Po přestávce se hra vyrovnala. Dlouho to vypadalo na remízu, která by asi byla zasloužená. Nám se povedla poslední čtvrthodina, kdy jsme rozhodli. Ale klobouk dolů před domácím týmem. Jako nováček předvádějí výborný fotbal," hodnotil utkání krnovský trenér.

TJ Břidličná - FK Krnov 0:2 (0:0)
Branky: 82. Košárek, 89. Cudrák

TJ Břidličná: Ludvík Zifčák - Michal Kocúr, Jiřičný, Cálek, Jahoda - György, Ondruška, Kladniček (60. Jan Zifčák), Kamil Kocúr - Kučera (76. Zítka), Holčák. Trenér: Petr Kostelník
FK Krnov: Petr - Dvořák (85. Štěpán Ondra), Kozák, Čanecký (74. Mrukvia), Daříček - Adam Ondra, Bratoníček, Klement - Uherek (60. Košárek), Cudrák - Šmíd. Trenér: Petr Hrdlička