Krnovští fotbalisté ztratili po prohře v Háji ve Slezsku první příčku. Přeskočila je Pustá Polom. Po uplynulém víkendu to však už neplatí. Krnované si doma poradili s Janovicemi, zatímco jejich největší soupeř v boji o vítězství v krajském přeboru, Pustá Polom, klopýtla také doma 0:3. A s kým? Se stejným protivníkem jako před ní Krnov, s Hájem ve Slezsku.

Krnovští nastupovali do utkání s Janovicemi v mírně pozměněné sestavě. Nehrál vykartovaný Tomáš Hudský, kterého ve středu zálohy nahradil Miroslav Daříček. Daříčka zase v obraně zastoupil Daniel Biskup.

Také mezi třemi tyčemi došlo ke změně. „Nechali jsme odpočinout Tarase Furtchaka. Měl studijní povinnosti, takže by se na zápas nemohl plně soustředit. Chytal Tomáš Heinzke a musím říct, že výborně,“ objasnil změny kouč Krnova Antonín Hudský.

Janovičtí mají zkušený celek. „Hraje tam spousta šikovných kluků z Frýdku-Místku. Ještě na podzim za ně nastupoval Radek Látal. Stále ještě za ně hraje mistr ligy s Baníkem Ostrava, Peter Drozd,“ znal sílu soupeře Hudský.

Krnovští nezačali vůbec špatně. Drželi balón na kopačkách a snažili se tlačit do útoku. Hosté se úvodní čtvrthodinu rozkoukávali. Po dvaceti minutách se už měnilo skóre. Ondřej Bartoníček si narazil míč s Lukášem Krčmaříkem, vystřelil a otevřel střelecký účet zápasu.

Domácí celek branka viditělně povzbudila, protože si vytvořili další velice slibné příležitosti. Zcela sám se ocitl před janovickým gólmanem Jakub Šrom, ale nedal. Po něm se z boku řítil na branku Lukáš Mitura. I v tomto případě uspěl hostující brankář. Potom ještě nebezpečně střílel autor první branky Bartoníček, ale nemířil přesně.

I Janovice se začaly osmělovat. Ještě před poločasem se pak hostům podařilo vyrovnat. Krnovští se po jedné ze svých útočných akcí nestačili vrátit do obrany. Vzadu nechali zcela volného Ondru, který střelou mezi nohy gólmana Heinzkeho vyrovnal na 1:1.

Druhá půle byla o poznání opatrnější. Domácí si byli vědomi, že si nemohou dovolit další bodovou ztrátu, navíc na domácím hřišti. Také proto byla jejich hra místy nervózní. Přesto se jim podařilo znovu odskočit do vedení. V sedmdesáté šesté minutě zatáhl míč po straně Krčmařík. Poslal míč pod sebe, ten se dostal k volnému Jiřímu Šimčíkovi a bylo to 2:1 pro Krnov.

Závěr střetnutí byl znovu hodně nervózní, ale domácí už si vítězství a další tři body nenechali vzít. Po zaváhání Pusté Polomi se tak znovu dostali na první místo v tabulce krajského přeboru.

„Musím kluky zase pochválit. Celé utkání bojovali. V prvním poločase jsme si zase vytvořili nepřeberné množství gólovek, ale nedali jsme a soupeř nás za to potrestal,“ komentoval utkání trenér Krnova a pokračoval: „Ve druhém poločase nám to nešlo moc lehce, kluci byli dost nervózní. Ale hráli jsme čistě a nakonec se nám to podařilo dotáhnout do vítězného konce,“ doplnil Hudský.

Šéf krnovské střídačky ví, že to jeho mužstvo bude mít ještě hodně těžké: „Přál bych si, abychom to vydrželi až do konce soutěže, když už nám Háj zase pomohl na první místo. Chtěl bych ještě poděkovat věrným divákům, kteří si i v době mistrovství světa v hokeji našli cestu na stadion a přišli nás podpořit,“ uzavřel povídání Antonín Hudský.

V příštím kole zajíždějí krnovští fotbalisté na hřiště nevyzpytatelného Bohumína.

FK Krnov – Janovice 2:1 (1:1)
Branky:
Bartoníček, Šimčík – Ondra
Krnov: Heinzke – Křenek, Zelník, Biskup, Kozák – Mitura (68. Šimčík), Bartoníček, Daříček, Cudrák (85. Dvořák) – Šrom, Krčmařík