„Měli jsme sedmdesátiminutový běžecký trénink v určité tepové frekvenci a samozřejmě hru. Na některých hráčích bylo vidět, že i přes volno dodržovali tréninkový plán, někteří asi méně, protože těžce dýchali," řekl zkušený kouč Krnova.

Ke změnám v kádru se Ladislav Bártek moc vyjadřovat nechtěl. „Je to ještě dost předčasné. Soutěž nám začíná až 19. března, takže s hráči jednáme," informoval trenér, ale připustil, že některé tváře už na jaře v Krnově nejspíše neuvidíme: „Nebudu zastírat, že kolem některých našich hráčů krouží okolní kluby. Není jasná situace třeba s Vojtou Šustrem, zatím to vypadá, že by měl být pryč," doplnil.

V Krnově budou muset řešit také situaci v brance. Otazníkem je totiž další působení Radka Jašky. „Radek se vyjádřil, že se mu u nás líbí. Jenže Baník chce stáhnout z Petřkovic Bučka a Radek je tam teď na zkoušce. Zatím máme jednoho brankáře Hradila, ale už to samozřejmě řeším. Existuje více variant," povídal Bártek.

Naopak jej potěšil přístup krnovských stálic. „Bartoníček projevil velikou chuť. Je to už starší hráč, no, i když dvaatřicet není žádný věk," usmál se krnovský lodivod a pokračoval: „Taky Daříček trénink odmakal. Volal mi i Adam Ondra. Má teď virózu, ale ujistil mě, že co nejdříve naskočí. Takže vůbec z toho jara nemám strach."

Na podzim se ve větší míře začali prosazovat i mladí hráči z dorostu. „V tom chceme pokračovat. Kluci se osvědčili, takže zase dostanou dost prostoru," poznamenal Bártek.

Většinu přípravných utkání absolvují Krnované doma na umělé trávě. „Musím říct, že Technické služby nám vyšly hodně vstříc. Umělka je perfektně připravená, vůbec není zmrzlá, ideální podmínky," podotkl kouč. Jeho svěřenci zahájí přípravu proti Karlovicím.

Přípravné zápasy

sobota 28. ledna: Karlovice (14.00, UT Krnov)
sobota 4. února: Ludgeřovice (14.00, UT Krnov)
sobota 11. února: Stará Bělá (14.00, UT Krnov)
neděle 19. února: Dolní Benešov (10.00, UT Kravaře)
neděle 26. února: Šumperk (14.00, UT Krnov)
neděle 5. března: Jeseník (11.00, UT Jeseník)
sobota 11. března: Rýmařov (14.00, UT Krnov)