Vítězství se ale nerodilo lehce. Úvod utkání byl totiž hodně bojovný a ani jeden z týmů nechtěl udělat chybu. „Na začátku to bylo dost opatrné z obou stran, bylo to takové oboustranné oťukávání,“ přiznal trenér domácího celku Gustav Santarius mladší.

Klíčovou byla pro vývoj utkání 24. minuta, ve které viděl Zogota druhou žlutou kartu, a putoval tak předčasně do sprch. Hosté tak od té doby hráli o desíti. „Bylo to hodně důležité, od té doby se hosté zatáhli a my jsme byli aktivnější. Český Těšín hrozil hlavně z brejků, dva jim v prvním poločase málem vyšly, ale naštěstí jsme je ustáli,“ oddechl si Santarius.

Ve druhé půli se převaha domácích stupňovala, Krnovu navíc vyšlo střídání. Hrubý v poločase nahradil Miškeva a už v 53. minutě otevřel skóre. „Je pohyblivější než Miškev, proto jsme ho tam dali. Chtěl jsem, aby to rozhýbal,“ komentoval poločasové střídání Santarius.

Klid jeho výběru dodal v 67. minutě Klepáček, definitivně rozhodl v 86. minutě střídající Carbol. „Bylo to o první brance. Hosté to už pak museli otevřít a to byla voda na náš mlýn. Vítězství je asi zasloužené,“ prohlásil kouč domácích.

KRNOV – ČESKÝ TĚŠÍN 3:0 (0:0)

Branky: 53. Hrubý, 67. Klepáček, 86. Carbol. Rozhodčí: Šafrán – Šabacký, Jurček. ŽK: Tümmler – Sostřonek, Zogata. ČK: 24. Zogata. Diváci: 245.

Krnov: Řeháček – Matějíček, Macík, Tümmler, Pokorný – Bartoníček, Ostrák, Sabo (87. Rys), Klepáček (69. Šimčík) – Havlíček (85. Carbol), Miškev (46. Hrubý). Trenér: Gustav Santarius ml.