Fotbalisté FK Krnov neprožívají na začátku tohoto soutěžního ročníku příliš šťastné období. Poté co v posledních dvou domácích duelech podlehli shodně 1:2 nejprve Vítkovicím a pak i Heřmanicím, zajížděli v sobotu na horkou půdu do Hradce. „Hradec je nabitý velkými jmény, tam nemáme co ztratit," povídal před zápasem kouč Krnova Antonín Hudský. Krnov nastoupil bez Michala Krčmaříka, kterého nepustily studijní povinnosti.

Hradečtí se do svého protivníka pustili s vervou a po čtvrthodině hry to vypadalo s hosty zle, nedobře. „Mají opravdu výborný tým. Od začátku do nás šli a my jsme zase dopláceli na naše individuální chyby," komentoval úvod střetnutí krnovský trenér. Už ve čtvrté minutě otevřeli domácí skóre. Krnovští neuhlídali centrujícího hráče, který našel na vzdálenější tyči kanonýra Proházsku a Hradec vedl 1:0.

Za deset minut se situace v podstatě opakovala. Centrovaný míč tentokrát přiletěl do šestnáctky z levé strany a bývalý prvoligový střelec se opět nemýlil 2:0 pro Hradec. „Začátek jsme prospali, ale pořád jsme kluky burcovali. Neustále jsme jim říkali, že i za tohoto stavu se dá hrát," vykládal Antonín Hudský. A byla to pravda. Krnov zvedl hlavu a hru vyrovnal. Dokonce by se dalo říci, že domácí borce začal přehrávat. Potom přišla i zasloužená odměna.

Po půlhodině hry poslal František Kaštovský krásnou přihrávku do uličky a Ladislava Klementa. Navrátilec z Rakouska nedal gólmanovi šanci a uklidil míč pod břevno, 2:1. O osm minut později se k balónu dostal Adam Ondra. Na hranici pokutového území zasekl a pak poslal míč přesně do šibenice Kovalíkovy svatyně, 2:2 a začínalo se znova.

Po přestávce pokračoval vyrovnaný fotbal. Obrany hrály pozorně, a tak šance se na obou stranách rodily jen sporadicky. Krnovské fotbalisty však dorovnání dvougólového manka nakoplo a začínali věřit, že by mohli na Hradci uspět. Jenomže přišla sedmdesátá minuta. Domácí zahrávali rohový kop. Balón od rohového praporku našel opět neomylně hlavu Martina Proházsky a bývalý hráč Sparty a Baníku dokonal hattrick, 3:2.

„Mají to nacvičené. Skoro všechny centry vždycky hledají Proházsku. Je to zkušený fotbalista a v těchto situacích si vždycky ví rady," složil poklonu hradeckému střelci krnovský lodivod. Krnováci se ještě snažili urvat alespoň bod. V závěru kopali několik rohů, dostávali se do šestnáctky soupeře dlouhými auty, ale branku se jim už vstřelit nepodařilo. Prohráli tak s Hradcem nad Moravicí na jeho hřišti 2:3 a jejich série bez získaných bodů pokračuje.

„Nemůžu říct, že jsme nebojovali. Nehráli jsme špatně, i když jsme hned od začátku zase museli dotahovat náskok soupeře. Ale budu se opakovat, fotbal se hraje na góly. Když už venku dva dáme, necháme si tři vstřelit, a dokonce od jednoho hráče," rozebíral střetnutí Antonín Hudský a pokračoval: „Jmény nabitý Hradec nás nepřehrával, ale dělali jsme individuální chyby. Když to řeknu stručně, tři standartky, tři góly," říkal kouč FK Krnova a na závěr ještě dodal: „Nikdo v kraji nás nepřehrával, zato co jsme prohráli, si můžeme jen a jen sami."

Hradec nad Moravicí - FK Krnov 3:2 (2:2)
Branky: 4., 14., 70. Proházska - 30. Klement, 38. Adam Ondra
FK Krnov: Furtchak - Biskup, Zelník, Daříček, Mitura - Dvořák (70. Vavrečka), Adam Ondra, Bartoníček, Klement (80. Štěpán Ondra) - Kaštovský, Šupák. Trenér: Antonín Hudský