A domácí kolektiv začal utkání zhurta. Hráči hýřili aktivitou a zdálo se, že jejich rychlou kombinační hrou byl Vsetín zaskočen. Už v šesté minutě poslal centr do vápna hostí Navrátil, Sklenařík však bombou z voleje zatřásl jen břevnem.

První šance soupeře, spíše ojedinělá, přišla po čtvrthodině hry, míč se dostal v šestnáctce k volnému Kučerňákovi, ale ten byl tak překvapen, že přestřelil. Pak už opět počítali příležitosti jen Krnované.

Domácí vyvíjeli na obranu Valachů soustavný tlak, ale všem akcím chyběla přesnější finální přihrávka anebo razantní rána. Po půlhodině obešel Adam Ondra protihráče a z dvaceti metrů vypálil, gólman Eliáš výborně zasáhl a nebylo to rozhodně naposled, co svůj tým podržel. Také Kovalík se na druhé straně na konci první půle zaskvěl, když unikajícímu protihráči skočil pod nohy a zamezil stoprocentní šanci.

Ve druhé půli se tlak Krnovských stupňoval. Hned v jejím úvodu hledal Navrátil před prázdnou brankou Sklenaříka, ale ten ve vyložené šanci minul.
O chvíli později vyslal pumelici na branku soupeře Šimčík, brankář Eliáš neuvěřitelně vyrazil, dorážku dobíhajícího Krčmaříka zblokoval bek a následná střela Navrátila šla o kousek vedle.

Také v další akci měl prsty Navrátil. Lehce ošálil obránce a našel úplně volného Krčmaříka. Ten sice poslal míč k tyči, jenže Eliáš byl skvělý a tygřím skokem zachránil. Vsetínští si mnohdy museli připadat jako u Verdunu.

V 62. minutě konečně přišel kýžený gól. Daříček s Kuželem zastavili vsetínský brejk. Druhý jmenovaný vyslal dopředu rychlého Navrátila. Ten zasekl bekovi a poslal míč do šestnáctky na Adama Ondru. Domácí záložník už mohl střílet, obešel ale ještě dva hráče a pověsil balon pod břevno, 1:0.

Vsetínští trochu zvýšili aktivitu, ale dlouhé míče za obranu neměly úspěch. Místo toho mohli zvýšit domácí. Krčmařík šel sám na brankáře, ale napálil míč přímo doprostřed. Pak vyzval Navrátil ke skórování Hrabovského, jenže brankář Vsetína opět předvedl neuvěřitelný zákrok.

V posledních deseti minutách se už domácí soustředili na pozornou obranu a nepouštěli Vsetínské do velkých šancí. Hosté hrozili jen po centrech, které ale brankář Kovalík s obranou odvrátili. Poslední příležitost ke skórování měl Švrček z trestného kopu, ale jeho technickou ránu přes zeď znovu skvěle lapil Eliáš.

„Mohli jsme sice nastřílet o hodně více branek než jen jednu, ale hlavní je, že jsme hráli opravdu dobře, aktivně a že máme tři body. Musím pochválit všechny kluky, ale chtěl bych zmínit hlavně Šustra s Navrátilem, ti odehráli velice povedené utkání. Doufám, že se od tohoto výkonu odrazíme," uvedl kouč Krnova Antonín Mura.

FK Krnov – FC Vsetín 1:0 (0:0)
Branka: 62. Adam Ondra
Krnov: Kovalík – Kužel, Daříček, Švrček – Navrátil, Šustr, Bartoníček (84. Havlíček), Adam Ondra (89. Hudský), Krčmařík (72. Hrabovský) – Sklenařík. Trenéři: Antonín Mura, Panaiotis Melios

Antonín Mura: Hráli jsme moc dobře, ale utkání by určitě slušel vyšší výsledek, šancí bylo dost

Po utkání se Vsetínem mohl být krnovský trenér Antonín Mura spokojený. Jeho celek dosáhl na první vítězství v novém ročníku divizní soutěže. Krnovští si po celé utkání vytvořili velikou herní převahu, místy i drtivou, ale dlouho se ne a ne prosadit.

Tři body zajistila až spolupráce Navrátila s Ondrou po hodině hry. Předtím i potom spálili Krnováci neuvěřitelné množství šancí. Sám kouč byl za výsledek 1:0 rád. „Beru to, samozřejmě nás po zápase trochu mrzelo, že výsledek nebyl vyšší. Ale je to vítězství," uvedl Antonín Mura.

Vyhráli jste 1:0, ale asi se shodneme, že to mohlo být daleko víc…

Hlavně máme první vítězství, asi by tomu utkání slušel vyšší výsledek, ale to je fotbal. Říkáme to každý zápas, že do šancí se dostáváme, ale neproměňujeme je. A to potom mrzí. Už od začátku jsme dneska hráli opravdu dobře. Kdybychom to vyjádřili i gólově a bylo to po patnácti minutách dva, tři nula, tak bychom získali větší klid a soupeř už by neměl o co hrát.

Hned od úvodu jste byli hodně aktivní, nepustili jste Vsetín z jeho poloviny a měli hodně příležitostí. Čekal jste, že se dostanete do takového tlaku?

Po Dolním Benešovu jsme si řekli spoustu věcí. Věděl jsem, že se musí něco změnit. Proti Vsetínu jsme byli poprvé v sezoně, i s lavičkou, kompletní, víc už nás není. Kluci k tomu přistoupili zodpovědně a soupeře jsme přehrávali. Ale budu se opakovat…ty góly, góly chyběly.

Vsetín hrál přesto nepříjemně, zahušťoval prostor kolem velkého vápna a hrál na brejky. Očekával jste od nich tento styl?

Byl jsem se na ně předtím podívat. Věděl jsem, že to je fotbalový mančaft. Totéž nás bude čekat proti Karlovicím. V té divizi si nevyberete. Nám se ale ty jejich pokusy o protiútoky dařilo zastavovat, spolupráce zálohy a obrany dobře fungovala.

Co scházelo, aby se ty šance dotáhly až do gólového efektu?

My hrajeme pořád až do prázdné branky, kolikrát ve střelecké pozici před brankou ještě nesmyslně přihráváme. Tam musí být někteří kluci větší sobci a vzít to v daný okamžik na sebe. Právě třeba Petr Navrátil, ten se vždycky snaží ještě akci vyšperkovat. Je na malém vápně a hledá spoluhráče na zadní tyči, tam už musí zakončovat sám.

Když mluvíme o Navrátilovi, minule se vám jeho výkon moc nelíbil, ale po Vsetínu je tomu naopak, nebo ne?

Petr dneska odehrál vynikající utkání, je to rychlý hráč, technik, na kterého hodně sázíme. Všichni viděli, jaké dělal soupeřově obraně problémy. Hrál opravdu výborně. Ale pořád mu budu vytýkat ty šance, měl tam toho hodně, z čeho mohl dát gól, a od něj ty góly také čekám.

Po hodině hry se nakonec podařilo vstřelit gól…

To byla výborná akce, kdy jsme právě zastavili jejich brejk a hned šla kolmá přihrávka dopředu. Navrátil to udělal výborně, když se netlačil proti dvěma hráčům, ale našel volného Adama Ondru. Už jsem myslel, že mezi beky neprojde, ale prošel až k brance a naštěstí to tam spadlo. Kluci ukázali dost sebevědomí.

Ke konci se do šancí dostal i Vsetín. Báli jste se o výsledek?

Některým hráčům už docházely síly. Pořád to bylo jenom 1:0, takže soupeř cítil, že by to mohl zvrátit nebo aspoň vyrovnat. A to ho hnalo dopředu. Hrozili hlavně po centrech. Otevřeli to vzadu a my jsme je naopak mohli potrestat po nějakém brejku. Tam byl třeba Krčmařík úplně sám před gólmanem, ale trefil jenom jeho.

Jak to vypadá s hráči, kteří hráli po zranění anebo i se zraněním? Říkal jste, že někteří netrénují.

Už je to lepší. Krčmařík už od pátku trénuje, totéž Šustr už je v pořádku. V pátek ale odešel z tréninku Sklenařík s tím, že to nepůjde, ale ráno před zápasem mi posílal zprávu, že pro to udělá všechno. A udělal, splnil to, co jsme po něm chtěli. On je bijec, vyhrával souboje, ještě ty góly kdyby k tomu přidal (usmívá se).

Tak to vypadá, že už jste našel ideální sestavu…

Myslím, že ano. Už jsme nehráli špatně ani šedesát tři minut v Dolním Benešově, prohráli jsme. Teď se nám to po výborném výkonu povedlo. Ale takový je někdy fotbal.

Vyzdvihl byste výkon některého z vašich hráčů?

V prvé řadě musím říct, že to byl kolektivní výkon. Všichni makali nadoraz. Hráli jsme tu naši kombinační hru po zemi a tím soupeře přehrávali. O Navrátilovi už jsem mluvil, ten podal výborný výkon. A totéž Šustr, už mohl po zranění odehrát celý zápas a jeho kvalita byla v záloze hodně znát.

I když to bylo „jen" 1:0, tak to vítězství může být hodně důležité pro další vývoj sezony.

Určitě. Výsledek 1:0 beru, je to vítězství. Samozřejmě po zápase trochu mrzelo, že to mohlo být i víc. Ale pro diváky to bylo krásné utkání, hlavně pořád byli v napětí. Kdyby divák neprožíval na fotbale aspoň trochu nervy, tak by tam nechodil.

K dalšímu utkání jedete do Frýdlantu, odtud se nevozí body lehko, že?

Frýdlant dokázal vyhrát v Havířově, ale předtím doma prohrál. Myslím, že náš tým je s tím jejich srovnatelný. Ve Frýdlantu je výborné fotbalové prostředí, taky tam chodí pět set, šest set diváků. Čekám, že to bude určitě boj, ve kterém chceme uspět.