Divizní fotbalisté Krnova odstartovali jarní část soutěže cennou remízou na půdě pátých Petrovic. Jedenáctý celek tabulky mohl i vyhrát, nakonec byl ale s bodem za výsledek 1:1 spokojen.

Krnovští nastoupili už s Romanem Švrčkem v obraně, na hrot útoku se netypicky postavil v předchozích dvou sezónách bek Miroslav Daříček. „Míra v útoku hrával, takže to pro něj nebylo nic nového, ale zase se tam potřebuje rozkoukat,“ uvedl kouč Krnova Antonín Hudský.

V prvním poločase se hostům dařilo. Na úzkém hřišti v Petrovičích dirigovali tempo hry a vytvářeli si i šance. Hned v 8. minutě byl sám před gólmanem Kaštovský, neproměnil. Štěstí se na něj usmálo v minutě pětatřicáté, kdy vystřelil po zemi podél zkoprnělého brankáře a trefil přesně.

Krnov dál šlapal a zvýšit mohl Tomáš Hudský. Dostal se s míčem deset metrů od brány, ale místo střely volil ještě přihrávku, kterou domácí zlikvidovali. Domácí si největší šanci vypracovali těsně před přestávkou. Po rohu míč už už směřoval do sítě, na brankové čáře však zakročili krnovští obránci.

Po přestávce se Krnov z hřiště pomalu vytrácel a zlobit začaly Petrovice. Hosté drželi náskok až do 74. minuty. Pak přiletěla prudká střela zleva, před brankářem Řeháčkem vznikla trma vrma a z ní pak Schuster vyrovnal na 1:1.

Ve zbývající čtvrthodince už ani jeden ze soupeřů nestrhl vítězství na svou stranu. „Za druhý poločas jsme si zvítězit nezasloužili. Zato první půli jsme hráli výborně. Škoda zase neproměněných šancí. Náš problém je v tom, že když vedeme 1:0, neumíme dát druhou branku a tím se uklidnit. Zkrátka neumíme vedení pojistit, pak ztrácíme body,“ hodnotil zápas trenér Hudský a dodal: „Bod samozřejmě nakonec bereme, každý bod z venku je plus. Teď se musíme nachystat na Mohelnici.“

Petrovice  - FK Krnov 1:1 (0:1)

Branka Krnova: 35. Kaštovský

Krnov: Řeháček Dvořák (80. Mitura), Zelník, Švrček, Kozák Sabó, Hudský (70. Šimčík), Bartoníček, Kaštovský Daříček, Krčmařík (90. Vavrečka), Trenér: Antonín Hudský.