Hosté přijeli k zápasu jen s dvanácti fotbalisty. „Museli jsme jim ještě hráče půjčit," říkal kouč domácích Ladislav Bártek. Zato Krnov měl k dispozici skoro kompletní kádr.

„V pátek na tréninku jsme měli osmnáct lidí, byli tam i nějací dorostenci, takže příprava jede na plné obrátky," pokračoval trenér. K týmu se připojili další dva Afričané, Ghaňan Mansah a Dao z Toga. „Dao hrál u nich doma nejvyšší soutěž a je to kluk, který potřebuje dostat míč do běhu. Mensah je typický ostrý kraj, technický hráč. Myslím, že oba pro nás budou přínosem," představil nové tváře v krnovském dresu Ladislav Bártek a pokračoval:

„Všichni čtyři Afričané do týmu zapadli. Samozřejmě je trochu těžší komunikace, protože tři mluví anglicky a jeden jenom francouzsky. Takže pro mě jako pro trenéra to bude hodně zajímavé," usmíval se krnovský kouč.

Samotné utkání se Krnovanům příliš nevydařilo. „Tak nějak to zapadlo do celkové atmosféry zimní přípravy. Půlka týmu nám odešla, takže se to snažíme doplnit a mužtvo budujeme prakticky znovu," vysvětloval Ladislav Bártek.

Domácí byli v prvním poločase sice herně lepším týmem, ale do samotné finální fáze se vůbec nedostávali. „Měli jsmě tam pár centrů, ale jinak nic. Navíc nám to moc nefungovalo dozadu. Hledáme defenzivního záložníka. Kolikrát jsme byli v šesti vpředu, ale nikdo se nevracel. Dozadu se nám to otvíralo," popisoval dění na hřišti lodivod FK Krnov.

Po přestávce Krnovští prostřídali a Oldřišov začal vystrkovat růžky. „Měli tam tři brejky. Soupeř těžil ze špatného postavení našich defenzivních hráčů. A tak padl i gól do naší sítě," zlobil se Bártek a dodal: „Tlačili jsme, přišel balon dopředu, soupeř šel sám na gólmana a proměnil," popsal kouč trefu hostí z pětašedesáté minuty.

Krnovské náznaky šancí končily většinou nepřesně. „Dao měl dvě tutovky, z velkého čtverce nejdřív trefil břevno a pak střílel vedle," poznamenal Bártek.

S prohrou samozřejmě spokojený nebyl. „Nechal jsme tomu zápasu volný průběh a ukázalo se mi, že někteří hráči na určitých postech prostě hrát nemůžou. Ale do soutěže je ještě daleko, takže pracujeme, trénujeme, tvoříme," uváděl kouč.

Krnov stále nemá dořešenu otázku brankářů. „Bartoš se vrátil ze zkoušky z Vlašimi do Hlučína, teď je u nás, tak doufám, že vyřídíme jeho hostování. Stejně tak o Jašku máme zájem. Jednáme a věříme v pozitivní výsledek," dodal Ladislav Bártek.

FK Krnov – Moravan Oldřišov 0:1 (0:0)
Krnov: Bartoš (46. Jaška) – Dvořák (46. Havlíček), Daříček, Fatawu, Mitura (46. Mohyla) – Mensah, Hudský (75. Zeman), Bartoníček, Šustr (70. Rys), Adam Ondra (65. Simichanidis) – Dao. Trenér: Ladislav Bártek