Hostující výběr odjel směr Dětmarovic s cílem překvapit. Spoléhal především na brejky. Díky křídelníkovi Jakubovi Hrubému sice málem skóroval, krnovský záložník ovšem dvě své příležitosti nevyřešil tím nejideálnějším způsobem. „Byly to asi naše největší možnosti. Jinak jsme bohužel dětmarovického brankáře příliš nezaměstnali. Několikrát jsme sice vystřelili zdálky, ale nešlo o nic nebezpečného,“ komentoval předseda, sekretář a vedoucí áčka Krnova v jedné osobě Marek Koraba.
Domácí mužstvo se poprvé prosadilo během šestadvacáté minuty. Dětmarovičtí si vzájemně předali několik přihrávek, na konci této kombinace se objevil osamocený ostrostřelec Michal Tomáš a v zakončení dostál své pověsti.

Podobný scénář se opakoval také ve druhém poločase. Dětmarovice znovu dobře zakombinovaly a kanonýr Tomáš opět nezaváhal. Další branka už k vidění nebyla. „Myslím si, že domácí tým zvítězil zaslouženě. Náš výkon rozhodně nemůžeme označit jako špatný. Kluci se snažili, ale na soupeře to zkrátka nestačilo. Největší rozdíl byl v individuální kvalitě našich a dětmarovických hráčů,“ komentoval Marek Koraba. Krnov v sobotu odpoledne bedlivě sledoval duel Břidličné s Orlovou.

Překvapivá výhra hostí oživila orlovské šance na záchranu. „Trošku se to zamotalo. Mysleli jsme si, že Břidličná vyhraje a budeme mít jistotu záchrany. Ještě si ale budeme muset počkat. Příští domácí zápas s Polankou proto pro nás bude velmi důležitý. Věřím ale, že ho zvládneme a závěr soutěže budeme moci v pohodě dohrát,“ dodal předseda krnovského klubu.

Dětmarovice – Krnov 2:0 (1:0)
Branky: 26. a 55. Tomáš. Rozhodčí: Švec – Futerko, Vojkovský. ŽK: Uher – Burian. Diváci: 150.
Krnov: Řeháček – Pokorný, Havlíček, Daříček, Pella – Hrubý (60. Mrukvia), Bartoníček (60. Moravec), Burian (86. Hradil), A. Ondra, Sabó – Ostrák. Trenér: Ladislav Bártek. 

Fotbal foto ilustrační
Břidličná zápas s Orlovou hrubě podcenila