Zápas na čeladenském trávníku měl netradiční výkop, aby se fotbal nekryl s poutí, která v okolí hřiště probíhala. Hosté před zápasem řešili několik nepříjemných starostí v zadních řadách. Zranil se totiž stoper Miroslav Daříček, který do Čeladné vůbec nevyjel, a chyběl také Matěj Pokorný.

„Na to, že nově složená obrana v sobotu hrála poprvé, podala nadstandardní výkon. Kluci jeli ven nahecovaní a byli odhodlaní vyhrát,“ komentoval předseda krnovského klubu a vedoucí áčka Marek Koraba.

Hostující výběr se trefil už ve čtvrté minutě. Po kombinaci Marka Buriana s Adamem Ondrou následovala přihrávka pod sebe a Martin Sabó vymetl šibenici. Soupeř pak sice srovnal, ale Krnov se do poločasu stihl prosadit ještě dvakrát.

Ondřej Bartoníček nejdříve po Ondrově přihrávce dával do prázdné a nedlouho před přestávkou načechral Burian krásný centr na Lukáše Pellu, jenž nádherně z voleje vymetl šibenici.

Krnovský gólostroj se nezastavil ani po změně stran. Během pětašedesáté minuty se podruhé v zápase prosadil Sabó, načež Šebesta snížil, ale závěr opět patřil Krnovu.

Jakub Hrubý mohl skórovat při samostatném úniku, avšak domácí obránce mu vypíchl balon. Krnovský záložník vše napravil o chvíli později, kdy vymyslel přihrávku na zadní tyč, Martin Sabó předskočil gólmana, završil hattrick a definitivně se stal hrdinou zápasu.

„Důležitá byla branka do šatny a zranění nejlepšího střelce soutěže a hráče domácích Martina Váni. Bez něj byl jejich výkon poloviční. My však hráli skvěle. Kluci ukázali, jak se bojuje o záchranu. Vynikal zejména Sabó, ale pochvala patří také Burianovi a Hrubému,“ uzavřel Marek Koraba.

Čeladná – Krnov 2:5 (1:3)
Branky: 19. Řehák, 70. Šebesta – 4., 65. a 84. Sabó, 31. Bartoníček, 42. Pella.
Rozhodčí: Tomšík – Takáč, Folvarčný.
ŽK: Taraba, Řehák, Kublák, Šimák.
Diváci: 100.
Krnov: Řeháček – Pella, Havlíček, Ostrák, Šimčík – Moravec (81. Mrukvia), Burian – Hrubý, Bartoníček (87. Zacpal), Sabó (88. Rys) – A. Ondra. Trenér: Ladislav Bártek.