Vítězná euforie krnovských fotbalistů se vnesla i na hřiště kvalitního opavského soupeře, kde chtěli hosté v úterním nevlídném odpoledni bodovat. Opavští hráči mají kvalitně poskládaný tým a také toužili v zápase uspět. Svěřenci kouče Antonína Hudského ale nevstoupili do utkání zrovna dobře. Prakticky hned z prvního útoku Opavských skončil centrovaný míč z kopačky Wirtha u vzdálenější tyče za zády krnovského brankáře Furtchaka.

Brzké vedení Opavu nabudilo a domácí rychlonozí hráči pokračovali v bojovném výkonu. Krnovský tým postupně hru vyrovnal a začal mít navrch. Šance Krčmaříka a Šroma ovšem bohužel vyrovnáním neskončily.

Na těžkém terénu hřiště ve Velkých Hošticích, kde má Opava 2004 domácí azyl, se hrál důrazný fotbal. Oba týmy se snažily o střelbu ze střední vzdálenosti. Krnov se tlačil za vyrovnáním a do přestávky si vypracoval další příležitosti. Vstřelit gól se ale hostům nepodařilo, a když ani domácí Opava neuspěla, skončil první poločas jednobrankovým vedením Opavy.

Penalta asi rozhodla utkání

Také vstup do druhých pětačtyřiceti minut se domácímu kolektivu vydařil. Ve čtyřiašedesáté minutě rozhodčí přísně posoudil nedovolený zákrok ve velkém vápně Krnova a domácí zahrávali pokutový kop.

Z něj vstřelil Sklenička druhou branku Opavy, která měla pro zbytek zápasu velmi dobrou pozici. Krnovský tým po inkasované brance otevřel hru a bojoval o zvrácení nepříznivého stavu. Před brankou opavského gólmana bylo rušno a když již byl překonán, tak mu pomohla ve dvou případech i branková konstrukce.

Domácí fotbalisté Opavy se zatáhli do obrany a hájili dvoubrankové vedení. Krnovští dále dobývali branku soupeře a ve třiaosmdesáté minutě se vrátili do zápasu.

Krnov bojoval

Tlak hostů zužitkoval Šrom a nastartoval svůj tým k závěrečnému náporu. Střelecky se ale Krnovu v závěru utkání nedařilo a po skončení si z Opavy odvezl těsnou porážku v poměru 1:2. „Ztráty všech bodů je škoda.

Myslím, že jsme nebyli horším týmem, ale nedokázali jsme využít brankové příležitosti. Škoda, že jsme kontaktní gól nevstřelili dříve. Utkání je pryč a musíme se teď soustředit na nedělní zápas s Hájem ve Slezsku,“ řekl po utkání krnovský trenér Antonín Hudský.

Fotbal Opava 2004 – FK Krnov 2:1 (1:0)

Branky: Wirth, Sklenička z pokutového kopu za Opavu, Šrom za Krnov.
Sestava FK Krnov: Furčák, Biskup, Zelník, Daříček, Kozák, Šimčík (67.Cudrák), Hudský, Bartoníček, Mitura (84.Matějíček), Šrom (84.Petřík), Krčmařík.
Trenér: Antonín Hudský.
Vedoucí mužstva: Miroslav Kuča.