Po domácí prohře s Hradcem si chtěli Krnováci spravit chuť v Bohumíně. Kouč René Vojtěšek ale musel udělat v sestavě několik změn. Tou první byl post brankáře. „Míra Petr má něco s kolenem. Jsem rád, že nám to řekl hned na rovinu, aby se mohl připravit Taras Furtchak," uvedl krnovský trenér. Chyběl Richard Kozák, který musí na operaci s třísly, a také rekonvalescenti Adam Ondra s Lukášem Miturou. Do obrany se tak vrátil Miroslav Daříček, poprvé od začátku nastoupil v záloze dorostenec Matěj Čanecký.

Krnovští začali utkání trochu moc opatrně, naopak domácí chtěli napravit porážku s Frýdlantem a hnali se do útoku. Už ve dvanácté minutě předvedli výbornou ofenzivní akci. Po zatažení kolem postranní čáry následovala křižná přihrávka přes šestnáctku na zadní tyč, kde stál nekrytý Sedet – 1:0 pro Bohumín. Domácí měli i další obrovskou příležitost, ránu Poštulky ale výborně zlikvidoval gólman Furtchak. Od dvacáté minuty se ale do hry dostali i hosté a dávali o sobě Bohumínu notně znát. Ondřej Bartoníček nastřelil břevno.

Osm minut před přestávkou kopali Krnovští roh. Po nacvičeném signálu se k míči dostal Jiří Lalák a hlavou vyrovnal – 1:1. Na obou stranách se ještě do přestávky objevily náznaky šancí. „Mohla se pískat i penalta, možná dvě. Schreier i Čanecký byli faulováni v šestnáctce," povídal trenér FK Krnov René Vojtěšek.

Ve druhém poločase měli Krnováci navrch. Jenomže opět předváděli, co všechno je možné neproměnit. „Musím kluky pochválit za to, jak jsme po přestávce hráli disciplinovaně. Řekli jsme si, že nebudeme diskutovat s rozhodčím, ale makat, a tak to i bylo," popisoval Vojtěšek a dodával: „Zase jsme ale předváděli festival neproměněných šancí." Do dobré příležitosti se dostal Lalák, byl potažen za dres, ale pokutový kop se nepískal.

Pak vyslal Bartoníček do sóla Jana Schreiera. Ten přehodil brankáře Goje, ale míč se odrazil od země do břevna. „Honza to vyřešil dobře, v tomhle případě chybělo kousek štestíčka," povzdychl si krnovský kouč. Do náznaků příležitostí se dostal Bartoníček a znovu Schreier, ale nemířili přesně. Jakýkoliv pokus domácích o zteč likvidovala krnovská obrana nebo pozorný Furtchak. Žádná ze situací ale brankou neskončila, a tak se oba soupeři rozešli smírně.

„Druhý poločas byl zcela v naší režii. Fyzicky jsme soupeře přehrávali, hráči Bohumína postupem času odešli. Ale budu se opakovat, je to všechno o neproměňování šancí," hodnotil utkání René Vojtěšek a pokračoval: „Vytvořili jsme si jich dost, mnohdy chybělo štestí. Před utkáním bych remízu bral, ale po jeho průběhu musím říct, že jsme mohli vyhrát," doplnil.

Krnovský lodivod pochválil i nové tváře v sestavě. „Taras odchytal výborný zápas. Matěj Čanecký taky odvedl výborný výkon. Má velké předpoklady. Honza Vavrečka byl ze začátku nervózní, ale pak se rozehrál a odvedl kus práce. Ale musím pochválit všechny, hlavně za to, jak hráli zodpovědně a disciplinovaně," uzavřel René Vojtěšek.

V neděli čeká na Krnovské domácí utkání s Pustou Polomí. Marodi Adam Ondra a Lukáš Mitura by už měli začít lehce trénovat. Do zápasu se však podívají nejdříve za čtrnáct dní.

FK Bohumín – FK Krnov 1:1 (1:1)
Branky: 12. Seget – 37. Lalák
Krnov: Furtchak – Zelník, Biskup, Daříček, Dvořák – Bartoníček, Klement – Lalák, Čanecký (70. Hudský), Vavrečka (77. Štěpán Ondra) – Schreirer (87. Pobucký). Trenér: René Vojtěšek