Bez vykartovaného Zelníka a zraněného Schreiera, zato s Lalákem v obraně a od počátku hrajícím Uherkem nastoupili Krnováci letos poprvé doma. Soupeřem byl Český Těšín, který chtěl získat první body.

Po oboustranném rozkoukávání se aktivity chopili domácí a snažili se o aktivní hru zejména po stranách. Ve třinácté minutě pronikl Cudrák do šestnáctky soupeře poprvé, došlo ke kontaktu s obráncem, ale penalta se nepískala. O dvě minuty později už ale ano. A opět byl u toho agilní Cudrák, který obešel brankáře. Jenže ten jej společně s bekem poslal k zemi. Kapitán FK Krnov Bartoníček pokutový kop zkušeně proměnil – 1:0.

Vedoucí gól domácí hráče povzbudil. Adam Ondra s Bartoníčkem neustále zásobovali své spoluhráče vpředu přesnými přihrávkami a Krnovští po většinu času kontrolovali míč. Výbornou práci odváděl i Šmíd na hrotu útoku. Hosté poprvé zahrozili ve dvaadvacáté minutě, střelecký pokus z dvaceti metrů vyškrábl robinzonádou Furčak.

Krnovský gólman se zaskvěl ve čtyřiatřicáté minutě. Neobsazený hostující Trybulec hlavičkoval z penaltového puntíku k tyči, ale Furčak skvěle vyrazil. Pět minut před poločasem mohl krnovský stadion zaburácet podruhé. Daříček vyslal míč po levé straně za obranu Šmída. Ten postupoval sám ze strany na brankáře. Ještě mu nabíhal Klement, ale Šmíd gólmana krásně technicky přehodil – 2:0.

Ve čtyřicáté třetí minutě zase odcentroval Lalák, našel Cudráka, který ale brankáře Českého Těšína Bašandu neprostřelil. O sto dvacet vteřin později už ale ano. Vnikl do šestnáctky, první střelou trefi l brankáře, jenomže znovu získal míč a po kličce trefi l přes chumel hráčů do sítě – 3:0.

Do druhé půle vystřídali hosté brankáře a také i jednoho hráče do pole. A hned také zahrozili, ránu Kopera však zkrotil Furčak. Krnovští si byli jisti vedením, a tak se snažili každou akci vyšperkovat, ale přestaly jim vycházet předfinální přihrávky. Přesto na hřišti dominovali. Těšínští spoléhali na brejky. V devětapadesáté minutě jim jedna akce vyšla. Na pomalý míč za obranu měl vystartovat Furčak, ale trochu zaspal. Hostující Konečný byl u balonu dřív, domácího brankáře obešel a skóroval – 3:1.

Kdo čekal zdramatizování zápasu, byl rychle vyveden z omylu. V jednašedesáté minutě poslal Klement milimetrovou přihrávku doleva na rozběhnutého Cudráka, ten lehce obešel beka a s klidem přehodil náhradního brankáře Kreželoka – 4:1. I poté si domácí vytvářeli šance. Uherek vyslal dopředu Klementa. Ten našel ve velkém vápně osamoceného Daříčka, jenže jeho střela z pěti metrů mířila tři metry nad.

Poté našel Bartoníček Šmída. Mladík postupoval sám na brankáře, ale Kreželok jeho pokus o kličku vystihl. Stejně si poradil i s ránou Klementa o pár minut později. Domácí až do konce drželi protivníka v šachu. Český Těšín podnikl jen pár pokusů o útočnou aktivitu, ale ty byly rychle uhašeny. Krnovští si tak ve druhém utkání nové sezony krajského přeboru připsali první vítězství a mají na svém kontě čtyři body.

FK Krnov – Český Těšín 4:1 (3:0)
Branky: 45. a 61. Cudrák, 15. Bartoníček z penalty, 40. Šmíd – 59. Konečný
Krnov: Furčak – Lalák, Biskup, Kozák, Daříček – Bartoníček (74. Mrukvia), Klement – Uherek (66. Dvořák), Adam Ondra (62. Čanecký), Cudrák (71. Štěpán Ondra) – Šmíd. Trenér: Petr Hrdlička

Rozhovor s trenérem Petrem Hrdličkou a střelcem dvou branek Marcelem Cudrákem si můžete přečíst ve středečním Deníku