V Jakartovicích byl týmpodporován početnou skupinou svých fanoušků dokázal ve druhém poločase otočit nepříznivý stav na svou stranu a odvezl si důležité vítězství, které jej posouvá na samou špici tabulky.

Krnovští fotbalisté nastoupili k hodně prestižnímu a důležitému utkání na malém a nepříliš ideálním hřišti v Jakartovicích s cílem bodovat a od úvodního hvizdu rozhodčího podle toho hráli. Domácí fotbalisté s řadou bývalých Krnováků v sestavě také nechtěli odejít ze zápasu s prázdnou, a tak se hrál oboustranně svižný a útočný fotbal. Svěřenci Antonína Hudského z Krnova se snažili o technický a kombinační fotbal, který ale v daných podmínkách neslavil úspěch. Domácí předváděli bojovný výkon podložený jednoduchostí, a ten jim přinesl v jednatřicáté minutě úspěch.

Hosté vyrobili v defenzivní činnosti chybu, po které se zmocnili míče domácí. Rychlá útočná akce pokračovala centrem do šestnáctky Krnova, kde nejprve Šupák trefil jen tyč branky hostů, ale dorážka Satkeho již přinesla vedoucí branku Jakartovic.

Hosté pokračovali do přestávky v aktivním výkonu, ale do výraznější příležitosti se nedostali. Naštěstí se při některých možnostech neprosadili ani domácí hráči, a tak stav 1:0 vydržel až do přestávky. Do druhých pětačtyřiceti minut nastoupil krnovský tým s výraznou změnou v taktice. Kouč Hudský naordinoval svým svěřencům jednoduchý styl hry s nakopávanými míči na vysunuté útočníky, kteří začali dělat obraně Jakartovic potíže.

Důležité vyrovnání

Domácí tým se dostal pod tlak a hned po třech minutách bylo vyrovnáno. K míči se dostal před velkým vápnem domácích Šimčík z týmu Krnova, který našel svého spoluhráče Šroma a hosté se mohli poprvé v utkání radovat. Jakartovice byly viditelně zaskočeny a o dalších pět minut později se stav otočil na stranu krnovského mužstva.

Gólovou situaci vypracoval opět agilní mladík v dresu Krnova Šimčík a nabídnutou příležitost využil ke vstřelení druhé branky znovu Šrom. Domácí se nechtěli s vývojem zápasu smířit a snažili se eliminovat hru soupeře, se kterou přišel na hřiště po přestávce. Hosté hráli nadále velmi obětavě a důsledně.

Penalta proti Krnovu nerozhodla

Ve dvaašedesáté minutě nastala nepřehledná situace ve velkém vápně Krnova, po které nařídil rozhodčí proti rozzlobeným hostům pokutový kop. Ten proměnil Šupák a začínalo se znovu. Krnovští fotbalisté toužili vyhrát a svému cíli se přiblížili v devětašedesáté minutě.

Hosté založili rychlou akci a následného špatného vyběhnutí domácího brankáře chytře využil ke vstřelení svého třetího gólu v utkání střelecky disponovaný Šrom. Domácí fotbalisté se v závěru zápasu snažili výsledek zvrátit, ale Krnovští taktickou a zodpovědnou hrou náporu soupeře odolali a z těžkého utkání v Jakartovicích si odvezli plný bodový zisk, který je poslal na samou špici tabulky krajského přeboru.

„Myslím si, že jsme sehráli hlavně ve druhém poločase dobrý zápas a byli jsme v utkání i fotbalovější. Není to na tomto hřišti lehké, ale zvládli jsme to a vezeme si zasloužené tři body. Chtěl bych poděkovat všem hráčům za bojovnost a vůli po vítězství a našim fanouškům, že nás do Jakartovic přijeli v hojném počtu podpořit,“ řekl krátce po utkání spokojený kouč Krnova Antonín Hudský.

Jakartovice – FK Krnov 2:3 (1:0)

Branky: 48., 53., 69. Šrom za Krnov, 31. Satke, 62. Šupák za Jakartovice.
Sestava FK Krnov: Furčák, Biskup, Zelník, Daříček, Kozák, Šimčík (85. Matějíček), Hudský, Bartoníček, Mitura (76. Cudrák), Šrom (84. Petřík), Krčmařík.
Trenér: Antonín Hudský.
Vedoucí mužstva: Miroslav Kuča.