Krnovské fotbalisty čeká další kolo divizní soutěže. Zatím ze dvou zápasů vyválčili jeden bod, což je v průběžné tabulce řadí na dvanáctou příčku. Zatím krnovský celek inkasoval tři branky, ale jen jednu jedinou vstřelil. O ten jeden úspěch se v minulém kole, v domácím utkání s Lokomotivou Petrovice postarala posila z Opavy František Kaštovský.

Proměňování šancí, to je asi největší slabina Krnovských. Za dva zápasy si vytvořili nepřeberné množství brankových příležitostí, ale nebyli je schopni proměnit. Hned v prvním duelu v Opavě by se nikdo nedivil, kdyby Krnované vedli po poločase 2:0. Místo toho však je soupeř ve druhé půli přehrál.

Také proti Petrovicím byli krnovští fotbalisté nebezpečnější. Kromě gólu Kaštovského se do zakončení několikrát dostal Krčmařík a hlavně Bačovský, který spálil stoprocentní gólovku. Krnovským zkrátka chybí v koncovce klid. Ale všichni věří, že jak bude divizní nováček získávat postupně jistotu a půdu pod nohama, i koncovka se zlepší.

V sobotu čeká fotbalisty Krnova souboj na hřišti posledního celku Mohelnice. Mohelničtí zatím dvakrát prohráli a jsou tedy až na dně divizní tabulky. Hned v prvním kole dostali Mohelničtí čtyři branky od Orlové. Tento týden mají navíc o poznání náročnější, než jejich soupeř. Ve středu dohrávali své utkání s dalším nováčkem z Prostějova, který koupil divizi od Vítkovic. Také tomuto protivníkovi podlehli, tentokrát 0:2. V letošním ročníku tedy ještě nevstřelili ani branku, zatímco hned šestkrát inkasovali.

„V žádném případě je nesmíme podcenit, i když dvakrát prohráli. Orlová je zatím suverénní a Prostějov má skoro ligový kádr. My se s nimi nechceme srovnávat,“ uvedl kouč Krnova Antonín Hudský. Kudy by mohla vést cesta k bodům? „Určitě přes tvrdou práci na hřišti. Jedem do Mohelnice bojovat a uhrát dobrý výsledek. Chceme zase vycházet ze zajištěné obrany a přecházet do rychlých brejků," osvětlil taktiku trenér a dodal: „Chceme tam překvapit.“

Krnovskému mužstvu se pomalu ale jistě vyprazdňuje marodka. „Už se nám to postupně uzdravuje. V tomto utkání bychom už měli být prakticky kompletní,“ povídal Hudský. Otazník visí nad tím, kdo se postaví do branky. V prvním kole v Opavě chytal Řeháček a i přes dvě inkasované branky předvedl výborný výkon. Proti Petrovicím zase strážil krnovskou svatyni Furtchak. Sice dostal nešťastný gól, ale další gólovky soupeře vychytal.

„Kuba Řeháček měl z tréninku naražený bok, ale měl by už být v pořádku. K dispozici budou oba. Ještě se rozhodneme, kdo dostane důvěru,“ odpověděl na otázku gólmanů lodivod FK Krnov.

Utkání krnovských fotbalistů na hřišti poslední Mohelnice začíná v sobotu v 16.30 hodin.