Krnovským se v poslední době nedaří získat tři body za vítězství. Všichni mají ještě na paměti přestřelku s Heřmanicemi (4:4), kdy byli Krnováci jasně lepší, ale chybovali směrem dozadu. Hned poté přišla opět domácí remíza, tentokrát 1:1 s Kravařemi.

Tahle dělba bodů byla zasloužená, ale Krnov určitě neměl k vítězství daleko. Proti Pusté Polomi zadal kouč Krnova Petr Hrdlička svým svěřencům jasný cíl číslo jedna. „Neinkasovat, hrát ze zabezpečené obrany na nulu vzadu," povídal před utkáním jasně trenér.

Pustá Polom měla před střetnutím s Krnovem vyrovnanou bilanci, dvě vítězství, dvě remízy a dvě porážky, což jí stačilo na osmou příčku. Ale tabulka krajského přeboru je tak vyrovnaná, že jeden úspěch či neúspěch znamená velký pohyb pořadím nahoru nebo dolů.

Od počátku to byl spíše boj než pohledný fotbal. Více ze hry měli domácí, především aktivní Gašparík, který se sám dostal hned do tří příležitostí. Naopak Krnovu to moc nešlo. „V Bílovci je dost úzké hřiště. Vůbec jsme nemohli využít našich silných a rychlých krajních záložníků. Prakticky se vůbec nedostávali do hry. Nevytvořili jsme si skoro vůbec žádné šance," komentoval průběh prvního poločasu Petr Hrdlička.

Když už to vypadalo, že první půle skončí bez branek, přišel úder domácích. „Pustá Polom poslala dlouhý míč za naše beky a jejich útočník zblízka zakončil," popisoval branku domácího Šmída hostující kouč.

Po přestávce pokračoval vyrovnaný fotbal. Pustá Polom si byla vědoma, že na hřišti těchto rozměrů si může jednobrankové vedení pozornou obranou v pohodě udržet. „Hlídali si výsledek, ale my jsme se byli schopni dostat maximálně po jejich šestnáctku. Tam nám všechny míče sbírali a bylo po útoku," povídal Petr Hrdlička a dodával: „Z naší stany to bylo úplně bez šancí," dodával.

Zato domácí se do otevřené obrany Krnova dostávali daleko lépe. Dokonce se dostali do dvou stoprocentních gólových příležitostí. „Ty naštěstí pochytal výborný Taras Furčák," chválil svého brankáře krnovský trenér.

Pustá Polom dotáhla utkání k tomu nejtěsnějšímu vítězství a celek Krnova tak dál čeká na vítězství. „Stanovili jsme si pro tohle utkání tři cíle. Neinkasovat, což se nepovedlo. Využívat brejků a z nich zakončit, to nám taky nevyšlo. No a přivézt vítězství, a nemáme ani bod, takže jsme nesplnili ani jeden cíl," provedl smutnou rekapitulaci lodivod FK Krnov.

V neděli přijede do Krnova Háj ve Slezsku a Krnováci už konečně zase musejí uspět za tři body. „Máme celý týden, abychom se na ně připravili, samozřejmě nás zajímá jenom vítězství," říkal rozhodně Petr Hrdlička a dodal: „Pořád nám vpředu chybí zraněný Honza Schreier, ten by měl začít dneska trénovat, do čtrnácti dnů snad bude fit. Také Lukáš Mitura se zatím po zranění dostává do formy a kondice, taky bychom už ho potřebovali ve hře, ale ještě ten výkon není stoprocentní."

Domácí trenér Martin Janík byl spokojený. „Potřebovali jsme vyhrát, za tři body jsem rád, věřím, že tento zápas bude pro nás odrazovým můstkem k dalším vítězstvím," hodnotil střetnutí Janík.

SC Pustá Polom - FK Krnov 1:0 (1:0)
Branka: 45. Martin Šmíd

SC Pustá Polom: Minařík - Radim Šmíd, Tomáš Hradský, Jašek, Poštulka - Štefek (82. Horák), Martin Hradský, Kiša (85. Vaněk), Martin Šmíd - Gašparík (72. Krayzel), Kozelský. Trenér: Martin Janík
FK Krnov: Furčák - Zelník, Biskup, Kozák, Daříček - Bartoníček, Adam Ondra - Klement, Štěpán Ondra, Cudrák - Šmíd. Trenér: Petr Hrdlička